Majówka 2018 - sprawdź propozycje i zaplanuj jak ją spędzić

czwartek, 26 kwietnia 2018 r., 11:26
fot. archiwum

Imprezy sportowe, koncerty, uroczystości patriotyczne, rajdy, marsze i festyny - to propozycje na rozpoczynającą się w sobotę majówkę. Tegorocznym długim weekendem cieszyć się będziemy mogli aż dziewięć dni - od 28 kwietnia do 6 maja. Już dziś zaplanuj jak spędzisz ten czas. Sprawdź, co przygotowano w poszczególnych miejscowościach.

Przed nami weekend majowy, a więc pierwsza w tym roku okazja do dłuższego wypoczynku. Wykorzystując zaledwie trzy dni urlopu (30 kwietnia - poniedziałek, 2 maja - środa i 4 maja - piątek) zyskać możemy aż dziewięć dni wolnego od soboty 28 kwietnia do poniedziałku, 7 maja. Mając więc sporo wolnego czasu warto skorzystać z oferty, jaką na ten czas przygotowały lokalne ośrodki kultury, czy sportu.

niedziela - 29 kwietnia

Kiermasz Wiosenny w Starej Kiszewie
W niedzielę w godzinach od 8 do 15 wójt gminy Stara Kiszewa zaprasza na Kiermasz Wiosenny na Targowisku Gminnym w Starej Kiszewie. W ofercie kiermaszu wszystko do ogrodu: kwiaty i cebule kwiatowe, drzewka owocowe, ozdobne oraz krzewy. Poza tym kupić będzie można świeże zioła oraz wyroby dekoracyjne i rękodzieło.

Turniej tenisa stołowego w Liniewie
Dom Kultury w Liniewie zaprasza wszystkich mieszkańców gminy - dzieci, młodzież i dorosłych, na turniej tenisa stołowego. Turniej rozegrany zostanie w kategoriach: chłopcy ze szkół podstawowych, dziewczęta ze szkół podstawowych, rocznik gimnazjalny i dorośli do 30 lat, mężczyźni powyżej 30 lat. Początek turnieju o godzinie 14. w sali gimnastycznej Zespołu Oświatowego w Liniewie.

wtorek - 1 maja

Koncert na kościerskim rynku
Kościerski Dom Kultury zaprasza na muzyczne rozpoczęcie majówki. We wtorek na Rynku w Kościerzynie odbędzie się pierwszy z tegorocznych wiosenno-letnich koncertów. Na scenie pojawią się Solmare Dixieland Band oraz Big Band Freddens.

środa - 2 maja

Majówka w Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie
Jak co roku 2 maja w Muzeum Kolejnictwa odbędzie się majówka, która przyciąga do Kościerzyny tysiące turystów. W programie przewidziano szereg atrakcji. Bardzo ciekawą ofertą będzie ekspozycja czasowa nawiązująca do wydarzeń sprzed nieco ponad 60 lat. Wystawa dotyczy wydarzenia, które miało miejsce jesienią 1957 r., kiedy to wystrzelono w kosmos pierwsze sztuczne satelity Ziemi - Sputnika 1 i 2.

Prócz tego, warto zwiedzić w tym dniu ekspozycję stałą, skorzystać z przejażdżki drezyną, projekcji 3D, czy wielu innych atrakcji. Wstęp wolny. 2 maja dojazd do Muzeum będzie możliwy bezpłatnym autobusem miejskim według ustalonego rozkładu jazdy.

Parada Rowerów w Kościerzynie
Po rocznej przerwie do kalendarza miejskich imprez wraca Parada Rowerowa, która wyruszy o godzinie 16.30 z Placu Targowego w Kościerzynie. Finisz przejazdu na Rynku uświetni rowerowy show w wykonaniu uczestnika X edycji Mam Talent - Jonasz Pakulski.

Błyskawiczny Turniej Gry w Baśkę w Kościerzynie
Błyskawiczny Turniej Gry w Baśkę zostanie rozegrany w Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie. Zawodnicy o Puchar Burmistrza Kościerzyny walczyć będą w Zabytkowym Wagonie.

Kiszewski Marsz Flagi "Nordic Walking w Barwach Narodowych"
Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Starej Kiszewie zaprasza na Kiszewski Marsz Flagi "Nordic Walking w Barwach Narodowych", który odbędzie się 2 maja. Zbiórka, jak również rejestracja uczestników, indywidualne dopasowanie kijów, ogólny instruktaż nordic walking oraz wspólna rozgrzewka będzie mieć miejsce o godzinie 16. przy Gminnej Hali Sportowej. Wymarsz zaplanowano na pół godziny później. Pierwszy przystanek zaplanowano nad Jeziorem Wygonin, w Zamku Kiszewskim z kolei na uczestników czeka posiłek oraz losowanie nagród. Zakończenie marszu przewiduje się na godzinę 19.

czwartek - 3 maja

Obchody Uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Czwartek, a więc rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja upłynie pod znakiem patriotycznych obchodów. W południe rozpoczną je uroczystości pod pomnikiem Józefa Wybickiego w Kościerzynie. Po nich na Placu św. Jana Pawła II odprawiona msza św, zaś o 14. rozpocznie się Piknik Rodzinny i Strzelanie 3-cio Majowe z Kurkowym Bractwem Strzeleckim w Centrum Kultury Kaszubskiej "Strzelnica". Podczas festynu przewidziano szereg gier i zabaw. Czas uczestnikom biesiady będzie umilał zespół 4 Takty.

Turniej Oldbojów o Puchar Wójta Gminy Liniewo
Animator sportu na Orliku, Gerard Pobłocki oraz Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Liniewie, zapraszają mieszkańców powiatu kościerskiego na Turniej Piłki Nożnej "Oldbojów". Turniej rozegrany zostanie o Puchar Wójta Gminy Liniewo, 3 maja na orliku w Liniewie. Początek o godzinie 13.

piątek - 4 maja

Turniej szachowy w Liniewie
Dom Kultury w Liniewie zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w turnieju szachowym. Turniej rozegrany zostanie w czterech kategoriach wiekowych. Zapisy przyjmowane są do 27 kwietnia w GOKSiR lub pod numerem telefonu 58 687 85 35. Początek rozgrywek o godzinie 16.30 w w sali Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji.

Obchody Dnia Strażaka Gminy Nowa Karczma
Brać strażacka gminy Nowa Karczma w tym roku świętować będzie w dzień swojego patrona - św. Floriana, a więc w piątek, 4 maja. Uroczystości rozpoczną się mszą świętą w kościele w Rekownicy o godzinie 17. Po nabożeństwie nastąpi przejazd do remizy strażackiej w Grabówku, gdzie będą miały miejsce dalsze uroczystości.

sobota - 5 maja

Gminne obchody Dnia Strażaka w Wysinie
Gospodarzem tegorocznych gminnych obchodów Dnia Strażaka będzie Wysin. Początek wydarzenia zaplanowano na godzinę 13.20 przy remizie OSP Wysin, gdzie nastąpi zbiórka i wspólny przemarsz do miejscowego kościoła, gdzie o godzinie 14, odprawiona zostanie msza święta w intencji strażaków. Po niej uczestnicy uroczystości przejdą ponownie pod miejscową strażnicę, gdzie odbędzie się uroczysty apel.

Festyn strażacki w Dziemianach
W sobotę Dzień Strażaka świętować będzie także społeczność gminy Dziemiany. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 16. mszą świętą. Po niej nastąpi przemarsz wraz z Orkiestrą Dętą "Przyjaźń" do amfiteatru, gdzie będą miały miejsce okolicznościowe przemówienia, wręczenie odznaczeń oraz podziękowań dla druhów niosących pomoc mieszkańcom poszkodowanym wskutek sierpniowej nawałnicy. Po części oficjalnej przewidziano zabawę strażacką.

niedziela - 6 maja

Koncert Trzech Tenorów w Garczynie
Dom Kultury w Liniewie oraz parafia pw. św. Andrzeja Apostoła, zapraszają na Koncert Trzech Tenorów, który odbędzie się w niedzielę, 6 maja. Wystąpią Mariusz Ruła, Mirosław Niewiadomski oraz Bartosz Kuczyk. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Początek o godzinie 16.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.