Wierzyca Stara Kiszewa zwycięzcą turnieju Kaszubia Cup

poniedziałek, 23 kwietnia 2018 r., 09:33
fot. nadesłane/Krzysztof Recław/KS Kaszubia Kościerzyna

W sobotę, 21 kwietnia 2018 r. na boisku orlik przy Szkole Podstawowej nr 6 w Kościerzynie odbył się turniej piłki nożnej Kaszubia CUP 2018. W rozgrywkach udział wzięło ponad 150 dzieci, które rywalizowały w dwóch kategoriach wiekowych. W roczniku 2010 do rywalizacji przystąpiło siedem zespołów.

W początkowej fazie turnieju drużyny zostały rozlosowanie w dwie grupy. W grupie A pierwsze miejsce zajęła ekipa SALOS Brusy natomiast w grupie B - Wierzyca Stara Kiszewa.

Po rozegraniu przez drużyny wszystkich meczów grupowych nastąpiła faza pucharowa, gdzie dwie najlepsze drużyny z każdej grupy zagrały w półfinałach. Santana Wielki Klincza w meczu półfinałowym po zaciętym boju zremisował z Salos Brusy. Mecz musiał zostać rozstrzygnięty więc przystąpiliśmy do rzutów karnych, z których ekipa z Wielkiego Klincza wyszła zwycięsko.

W drugim półfinale Wierzyca Stara Kiszewa pokonała drużynę KS Kaszubia Kościerzyna. W meczu o piąte miejsce zmierzyły się dwie ekipy z Łubiany. W meczu finałowym zmierzyły się zespoły z Starej Kiszewy i Wielkiego Klincza.

Podczas całego turnieju rocznika 2010 i młodsi rozegrano 14 meczów, w których padło prawie 60 bramek!

Klasyfikacja ostateczna - rocznik 2010 i młodsi:
1. Wierzyca Stara Kiszewa
2. Santana Wielki Klincz
2. KS Kaszubia Kościerzyna
4. Salos Brusy
5. Ceramik Łubiana I
6. Ceramik Łubiana II
7. KS Kaszubia Kościerzyna II

Najlepszym bramkarzem turnieju został Konrad Słomiński z Ceramika Łubiana Królem Strzelców został Wiktor Troka z Wierzycy Starej Kiszewy, najlepszym obrońcą został Kacper Tyczka, natomiast najlepszym pomocnikiem została Kasia Kamińska z Santany Wielki Klincz.

nadesłane: Krzysztof Recław/ KS Kaszubia Kościerzyna

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.