Bożepole Szlacheckie. Nietrzeźwy jechał motorowerem

poniedziałek, 23 kwietnia 2018 r., 09:13
fot. archiwum

Kościerscy policjanci wyeliminowali z ruchu kolejnego nietrzeźwego kierującego pojazdem. Tym razem zatrzymano 36-latka, który będąc pijany kierował motorowerem.

Do zatrzymania doszło w piątek około godziny 18.30 w miejscowości Bożepole Szlacheckie (gm. Stara Kiszewa). Funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie zatrzymali do kontroli 36-latka kierującego motorowerem.

Policjanci poddali mieszkańca powiatu starogardzkiego badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna wydmuchał około promila alkoholu.

Policjanci po raz kolejny przypominają, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne, a mianowicie kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Ponadto warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

Funkcjonariusze apelują do kierowców, którzy są niepewni co do swojego stanu trzeźwości, aby przed siadaniem za kierownicę odwiedzić komisariat i poddać się badaniu alkomatem. Jest to darmowe, a z pewnością uchroni nas przed późniejszymi ewentualnymi sankcjami karnymi.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.