Dziemiany. Płonął kompleks drewnianych budynków garażowych

niedziela, 22 kwietnia 2018 r., 22:32
fot. AL

Kilka zastępów strażaków walczyło w niedzielny wieczór z pożarem, do którego doszło w Dziemianach przy ul. 3 Maja. Pożar objął kompleks drewnianych budynków garażowych, w których magazynowano opał. Akcja gaśnicza dobiegła końca, jednak jeszcze przez najbliższe kilka godzin przy pogorzelisku będą czuwać strażacy z Dziemian.

Zgłoszenie o pożarze dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kościerzynie otrzymał w niedzielę około godziny 19. Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów okazało się, że ogniem objęty jest kompleks drewnianych budynków garażowych.

- Obiekty te znajdowały się w bliskim sąsiedztwie budynku wielorodzinnego. Z uwagi na to, że magazynowano w nich znaczną ilość materiałów palnych w postaci drewna, pożar bardzo szybko się rozprzestrzeniał, panowała bardzo wysoka temperatura oraz silne zadymienie. Działania prowadzono w aparatach ochrony dróg oddechowych. Zasilanie wodne zbudowano z jeziora Rzuno - podaje kpt. Jacek Szyszka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP w Kościerzynie.

Akcja gaśnicza dobiegła końca. Na miejscu zdarzenia jeszcze przez kilka najbliższych godzin czuwać będą strażacy z Dziemian.

Dodajmy, że w pierwszym etapie działań pojawił się problem z zasilaniem w wodę z linii hydrantowej, która była zanieczyszczona kamieniami, piaskiem i innymi odpadami.

W działaniach wzięli udział strażacy z OSP Dziemiany, OSP Raduń, OSP Trzebuń, OSP Piechowice, OSP Lipusz oraz JRG Kościerzyna.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.