Kościerzyna. Niebawem okazja do zdobycia kolejnych puzzli z okazji 100-lecia Niepodległości

środa, 25 kwietnia 2018 r., 10:47

Przed kościerzakami kolejna szansa na zdobycie kolejnych części układanki z okazji 100-lecia Niepodległości. Przypomnijmy, że do zabawy mieszkańców miasta i nie tylko zaprasza kościerski magistrat proponując udział w 12 wydarzeniach, podczas których można otrzymać jeden element puzzli przedstawiających małego kościerzaka w narodowych barwach. Na kolekcjonerów wszystkich elementów będzie czekał też specjalny upominek.

Kościerski magistrat postanowił w wyjątkowy sposób uczcić w Kościerzynie setną rocznicę powrotu Polski na mapę Europy. Miejscy urzędnicy zaprosili mieszkańców do zbierania, element po elemencie specjalnych puzzli upamiętniających odzyskanie przez nasz kraj wolności.Na obrazku puzzli znajduje się mały kościerzak, mały kościerski patriota.

Puzzle składają się z 12 elementów i tyle też liczy cykl wydarzeń dedykowanych 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Pierwsza z nich odbyła się pod koniec stycznia, kiedy to mieszkańcy powiatu świętowali 98. rocznicę wkroczenia do Kościerzyny wojsk Hallera. Kolejne trzy będzie można zdobyć już podczas majówki. Cykl imprez zamkną uroczystości 11 listopada, wówczas też do kolekcjonerów trafi ostatni element puzzli.

Warto dodać, że uczestnik, który nie był obecny maksymalnie na dwóch imprezach, ma możliwość zdobycia jokerów zastępujących brakujące elementy układanki. Jokery będą do odbioru w Urzędzie Miasta w Kościerzynie od 12 do 30 listopada, a warunkiem ich otrzymania będzie zainstalowanie na swoim smartfonie aplikacji mobilnej Kościerzyna lub polubienie strony miasta na facebooku.

Lista wydarzeń, podczas których można zdobyć elementy układanki z okazji 100-lecia Niepodległości:
2 maja - Majówka w Parowozowni - Turniej Gry w Baśkę z zabytkowych wagonach
2 maja - Święto Flagi - Parada Rowerów
3 maja - Piknik Patriotyczny
15 maja - Międzynarodowy Dzień Rodziny - Rodzina Patriotyczna
19 maja - Noc Muzeów
2 czerwca - Miejski Dzień Dziecka, Costerina Streetball, Koncerty Dzieci Dzieciom
3 czerwca - III Kolejowy Dzień Dziecka w Kościerzynie
1 sierpnia - Rekonstrukcja Powstania Warszawskiego
14 września - III Mistrzostwa Pomorza w Wyścigach Drezyn Ręcznych
22 września - Miasteczko Młodych Patriotów
6 października - finał akcji "z książką na walizkach"
październik - wystawa czasowa pn "1918-2018. 100 lat Niepodległej. Pomorze i Wielkopolska w dążeniu do scalenia z Macierzą (1918-1920)"
11 listopada - Rajd Niepodległości - część sportowa

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.