Lipusz. Będą maszerować dla Niepodległej

wtorek, 24 kwietnia 2018 r., 10:55
fot. internet/pixabay.com

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Lipuszu wyszedł z inicjatywą aktywnego uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Organizuje bowiem akcję "100 godzin dla Niepodległej", a więc sto godzin marszu nordic walking w pół roku. Z wyzwaniem można zmierzyć się indywidualnie lub grupowo. Ten, kto mu sprosta, zostanie nagrodzony specjalną odznaką.

- 100 godzin dla "Niepodległej" to cykl nordic walking po gminie Lipusz w celu uczczenia 100-letniej rocznicy odzyskania przez Rzeczypospolitą Polską Niepodległości - informuje Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Lipuszu.

Pierwszy marsz już w środę o godzinie 9. Akcja potrwa do 5 listopada. Co zrobić, aby dołączyć do akcji? Zgodnie z regulaminem, w akcji mogą wziąć udział wszyscy miłośnicy marszów z kijkami. Każdy wymarsz nie może trwać krócej niż jedną godzinę. Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Lipuszu stworzy grupę zorganizowaną do której można się zapisywać. Można stworzyć również własną grupę lub indywidualnie odbyć marsz, należy jednak wcześnie zgłosić to do GOKSiR-u, który będzie prowadził rejestr akcji.

- Na wynik 100 godzin będziemy zaliczać każdą godzinę wymarszu danej grupy wcześnie zgłoszonej do GOKSiR, Osoby, które wyrobią indywidualnie 100 godzin marszu, zostaną uhonorowane lokalną odznaką, która zostanie wręczona 11 listopada - podsumowuje Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Lipusz.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.