Gm. Kościerzyna. Trwa budowa trzech boisk wielofunkcyjnych

czwartek, 26 kwietnia 2018 r., 08:51
fot. internet/UG Kościerzyna

W Łubianie, Wielkim Podlesiu i Wąglikowicach trwa budowa boisk wielofunkcyjnych. Łubiański projekt zakłada też budowę bieżni. Nowe miejsca do rozwijania sportowych pasji mają powstać do połowy czerwca.

Trwa ostatni etap realizacji projektu kościerskiego samorządu, który zakładał budowę pięciu boisk wielofunkcyjnych na terenie gminy Kościerzyna. Inwestycja rozpoczęła się w 2016 roku, wówczas to ogłoszono przetarg na pierwszy etap zadania - budowę boisk w Skorzewie i Nowym Klinczu.

Obecnie trwa drugi etap inwestycji, a co za tym idzie budowa miejsc do uprawiania sportu w Łubianie, Wielkim Podlesiu oraz Wąglikowicach. Kompleks sportowy składać będzie się z boiska do piłki ręcznej/nożnej, dwóch boisk do koszykówki, boiska do tenisa ziemnego i boiska do siatkówki. Dodatkowo w Łubianie zostanie zbudowana bieżnia o nawierzchni poliuretanowej długości około 200 m.

- Trwają prace budowlane na trzech obiektach sportowych w Łubianie, Wąglikowicach i Wielkim Podlesiu. Widać już zarysy boisk, bieżni oraz piłkochwytów. Przywieziona została już sztuczna trawa oraz materiał do wykonania tartanu - informuje Urząd Gminy w Kościerzynie.

Wykonawcą zadania jest firma ELSIK sp. z o. o., która ma wykonać inwestycję do 15 czerwca.

Dodajmy, że ponad dwumilionowy projekt został dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.