Jeszcze w tym roku nowy asfalt z Karsina do Cisewia

piątek, 20 kwietnia 2018 r., 09:21
fot. nadesłane/UG Karsin

Niebawem ruszy przetarg na wyłonieni wykonawcy przebudowy drogi z Karsina do Cisewia. Modernizacja traktu jest projektem partnerskim powiatu kościerskiego, gminy Karsin oraz Nadleśnictwa Kościerzyna. Środki na jego realizację w wysokości 80 proc. całego zadania starostwo pozyskało z budżetu państwa.

Remont drogi powiatowej na odcinku z Karsina do Cisewia to jedno z zadań, które zostanie wykonane w ramach otrzymanych promes z budżetu państwa na odbudowę traktów zniszczonych wskutek ubiegłorocznej nawałnicy. Inwestycja zostanie zrealizowana w partnerstwie powiatu kościerskiego z gminą Karsin oraz Nadleśnictwem Kościerzyna.

- W najbliższych dniach w tej sprawie podpisane zostanie stosowne porozumienie, po czym będzie można ogłosić przetarg na wykonanie robót. Realizacja zadania przewidziana jest latem tego roku - informuje karsiński samorząd.

- Zakres prac obejmować ma załatanie dziur w istniejącej nawierzchni, poszerzenie jezdni z obecnych 3,5 do 5 metrów oraz wykonanie na całości nowego dywanika asfaltowego. Droga Karsin-Cisewie ma duże znaczenie dla lokalnej społeczności, zwłaszcza dla dzieci i młodzieży dojeżdżających do szkół oraz osób dojeżdżających do pracy. Poza tym jest to droga prowadząca do mieszczącego się w Cisewiu Domu Pomocy Społecznej - podsumowuje.

Szacowany koszt realizacji tego zadania ma wynieść 680 tys. zł, z czego 80 procent stanowić będzie dofinansowanie. Udział własny w wysokości 135 tys. zł zostanie sfinansowany przez partnerów w kwotach: Nadleśnictwo Kościerzyna - 50 tys. zł, gmina Karsin - 45 tys. zł, a powiat - 40 tys. zł.

AL
info. UG Karsin

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.