UKS Manta Kościerzyna na Pucharze Świata w Niemczech

czwartek, 19 kwietnia 2018 r., 09:40
fot. nadesłane/UKS Manta Kościerzyna

Udany debiut mają za sobą juniorzy UKS Manta Kościerzyna na trzech rundzie Pucharu Świata w pływaniu w płetwach. Udział w zawodach zakończyli na 17. miejscu w drużynowej klasyfikacji końcowej na 79 startujących w turnieju klubów.

W niemieckim Lipsku odbyła się trzecia runda Pucharu Świata w pływaniu płetwach. W zawodach wzięło udział 417 zawodników z 22 krajów. Zgodnie z regulaminem Pucharu Świata, każdy klub mógł wystawić tylko dwóch zawodników na jednym dystansie, a jeden zawodnik mógł startować w trzech konkurencjach.

Nasz kraj reprezentowało siedem klubów: UKS Delfinek Chodzież, KS Nautilus Jastrzębie Zdrój, OSN Amfiprion Olecko, Laguna 24 Toruń, UKS Tryton Olecko, Kormoran Olsztyn oraz UKS Manta Kościerzyna. Kościerski klub w klasyfikacji generalnej uplasował się na 17 miejscu na 79 klubów.

- Nasza dziewięcioosobowa reprezentacja debiutowała na zawodach Pucharu Świata. Było to niesamowite doświadczenie. Każdy z naszych młodych zawodników przyczynił się do punktacji klubowej, która pozwoliła zająć tak wysokie miejsce - podkreśla Beata Zembrzycka z UKS Manta Kościerzyna.

Miejsca, które zajęli juniorzy UKS Manta Kościerzyna:
Szymon Kropidłowski - 4, 5, 7
Julia Greń - 9, 15, 17
Damian Kutela - 13, 14,15
Michał Koliński - 15, 16, 21
Magda Stoltmann - 19, 19, 35
Michalina Kreft - 22, 23, 25
Neli Wanta - 21, 23, 26
Wiktoria Szwichtenberg - 27, 37, 40

Marcin Łukowicz, rywalizujący w kategorii seniorów, zajął 5, 6 i 10 miejsce.

AL
info. UKS Manta Kościerzyna

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.