Dziewczyny z Kalisza najlepszymi piłkarkami w Pomorskiem!

środa, 18 kwietnia 2018 r., 11:56
fot. nadesłane/Szkoła Podstawowa w Kaliszu

Reprezentantki Szkoły Podstawowej w Kaliszu odniosły historyczne zwycięstwo w wojewódzkim finale turnieju "Z podwórka na stadion". Dziewczyny z Kalisza nie tylko wzniosły trofeum dla najlepszych piłkarek w Pomorskiem, ale już w maju pojadą do Warszawy, gdzie będą reprezentować nasz region i powalczą o wielki finał na PGE Narodowym.

Po zwycięstwie w eliminacjach powiatowych nadszedł czas na sukces w finale wojewódzkim. W poniedziałek "Dziewczyny z Kalisza" rozegrały mecze na stadionie Lechii Gdańsk, walcząc tam o miano najlepszej drużyny U-12 dziewcząt w Pomorskiem.

- Po losowaniu trafiliśmy do grupy razem z drużynami z Marzęcina, Nowego Stawu i Gdańska. Rozgrywki grupowe zakończyliśmy na pierwszym miejscu, po dwóch zwycięstwach i jednym remisie. W ćwierćfinale nasze dziewczyny wysoko pokonały swoje rówieśniczki z Łebuni, aż 8:2, z kolei w półfinale trafiliśmy na mistrza powiatu chojnickiego drużynę z Czyczków. Mecz zakończył się wynikiem 5:1 dla nas relacjonuje Piotr Laska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Kaliszu, a zarazem trener drużyny.

W wielkim finale kaliskie dziewczęta spotkały się z Luzinem, pokonując rywalki 4:2. Tym samym reprezentantki szkoły w Kaliszu wzniosły najważniejsze trofeum etapu wojewódzkiego, sięgnęły po tytuł najlepszych piłkarek w Pomorskiem oraz wywalczyły przepustkę do ogólnopolskiego finału w Warszawie. Co więcej, Aleksandra Liedtke została wybrana najlepszą zawodniczką turnieju.

Dodajmy, że w stolicy piłkarki z Kalisza będą nie tylko reprezentować nasz region, ale przede wszystkim powalczą o awans do wielkiego finału na stadionie PGE Narodowym i zwycięstwo w największym turnieju piłkarskim dla dzieci w Europie.

- Jest to ogromny, a zarazem historyczny triumf naszych zawodniczek. Jestem dumny z naszej drużyny Cieszymy się, że będziemy mogli reprezentować województwo pomorskie w finale ogólnopolskim. Jestem bardzo dumny z naszej drużyny, z jej zaangażowania, ducha walki i determinacji - podkreśla Piotr Laska, dyrektor szkoły.

Dodajmy, że "Dziewczyny z Kalisza" do turnieju przygotowywali Piotr Laska oraz Przemysław Kozłowski.

Skład zwycięskiej drużyny "Dziewczyny z Kalisza": Aleksandra Liedtke, Agnieszka Liedtke, Natalia Banaszak, Antonina Czarnowska, Zofia Schűtz, Łucja Żabińska, Małgorzata Sobiecka, Anna Kłopotek

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.