Piechowice. Spłonęła stodoła - możliwe podpalenie

wtorek, 17 kwietnia 2018 r., 11:23
fot. archiwum

W nocy z poniedziałku na wtorek strażacy walczyli z pożarem stodoły w Piechowicach (gm. Dziemiany). Obiekt w połowie uległ zniszczeniu. Przyczynę powstania wyjaśnia policja, ale wstępnie podaje się, że doszło do podpalenia.

Zgłoszenie o pożarze dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kościerzynie otrzymał w nocy z poniedziałku na wtorek około godziny 2.50. Po przybyciu na miejsce okazało się, że ogień pojawił się w stodole.

- Pożarem objęta była drewniana stodoła. Obiekt uległ w połowie spaleniu. Straty wstępnie oszacowano na około 20.000 zł. W akcji gaśniczej, która trwała około dwóch godzin, brały udział jednostki z JRG Kościerzyna, OSP Piechowice, OSP Dziemiany i OSP Raduń - informuje kpt. Jacek Szyszka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP w Kościerzynie.

Przyczynę pożaru wyjaśnia policja. We wtorek oględzin pogorzeliska dokona policyjny technik wraz z biegłym z zakresu pożarnictwa.

Wstępnie jako przyczynę podaje się podpalenie. Warto dodać, że już wcześniej odnotowano próbę podpalenia tego obiektu. Co więcej, w ostatnich tygodniach na terenie Piechowic doszło już do kilku pożarów, których przyczyny dotąd jednoznacznie nie ustalono.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.