Asystent osób niepełnosprawnych dla gmin Liniewo i Stara Kiszewa

wtorek, 17 kwietnia 2018 r., 09:10
fot. nadesłane/Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie

Fundacja "Sprawni Inaczej" pozyskała środki na realizację projektu "Asystent". Zakłada on wsparcie dla osób z niepełnosprawnością podczas rozwiązywania codziennych problemów. W powiecie kościerskim projekt skierowany jest do mieszkańców gmin Liniewo i Stara Kiszewa.

365.987 zł - to wartość projektu "Asystent", na realizację którego Fundacja "Sprawni Inaczej" pozyskała środki w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt realizowany będzie w Bytowie i Miastku, natomiast w powiecie kościerskim w gminach Liniewo i Stara Kiszewa. Jednym z partnerów fundacji zostało Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie.

Celem projektu jest zwiększenie dostępu do zdeinstytucjonalizowanych, spersonalizowanych oraz zintegrowanych usług społecznych świadczonych w środowisku osób z niepełnosprawnością.

- Projekt "Asystent" zakłada wsparcie 20-stu osób z niepełnosprawnością podczas rozwiązywania codziennych problemów. Asystent to taki przyjaciel, który doradzi osobie z niepełnosprawnością, jak zachowywać się w różnych sytuacjach, nie będzie Jej jednak w realizacji tych zadań wyręczał - informuje Marzena Hinca, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie.

- Z kolei opiekunom osób z niepełnosprawnością zostanie zapewniona możliwość integracji. Podczas spotkań nastąpi wymiana doświadczeń i szansa zdobycia dodatkowej wiedzy. W projekcie przewidziano również wsparcie psychologa, psychiatry i prawnika - dodaje.

Zadanie realizowane będzie od kwietnia br. do lipca 2019.

AL
info. PCPR Kościerzyna

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.