Dziemiany. Najlepsi lokalni producenci nalewek wyłonieni

poniedziałek, 16 kwietnia 2018 r., 11:22
fot. nadesłane/OK Dziemiany

Nalewki wiśniowe, owocowe, ziołowe i w wielu innych, niejednokrotnie bardzo oryginalnych smakach - w sumie 30 trunków, zgłoszonych zostało do walki o tytuł najlepszej domowej nalewki w konkursie, który odbył się w czwartek w Dziemianach.

Już po raz kolejny tradycji stało się zadość i lokalni producenci nalewek walczyli w Dziemianach o tytuł twórcy najlepszej z nich. Konkurs odbył się w czwartek, w Gminnym Centrum Informacji Turystycznej w Dziemianach. Organizatorami konkursu tradycyjnie byli Koło Gospodyń Wiejskich w Dziemianach oraz miejscowy Ośrodek Kultury.

- Konkurs jest świetną okazją dla gospodyń wiejskich, jak i sympatyków domowych trunków, aby pochwalić się swoimi wyrobami - podkreśla ośrodek kultury.

W skład jury, które oceniało walory smakowe nalewek weszli: Dariusz Turzyński - dyrektor Ośrodka Kultury w Dziemianach, Stanisław Kuczkowski - sołtys Dziemian oraz Robert Maj. Ich zadanie było niezwykle trudne, ponieważ ocenie podlegało prawie 40 nalewek, podzielonych na trzy kategorie: owocowe, ziołowe oraz pozostałe.

Dominującą była kategoria nalewek owocowych, do której zgłoszono aż 17 trunków. Po wręczeniu nagród właścicielom nalewek dla wszystkich uczestników i gości czekał poczęstunek przygotowany przez koło gospodyń wiejskich.

Laureaci Konkursu Nalewek 2018:

Kategoria: nalewki owocowe:
1. miejsce - Gabriela Dąbrowska
2. miejsce - Barbara Stanisławska
3. miejsce - Helena Stoltmann

Kategoria: nalewki wiśniowe:
1. miejsce - Regina Macholla
2. miejsce - Irena Żywicka

Kategoria: nalewki ziołowe:
1. miejsce - Anna Wirkus
2. miejsce - Urszula Hiller
3. miejsce -Irena Żywicka

Kategoria: nalewki pozostałe:
1. miejsce - Urszula Hiller
2. miejsce - Barbara Stanisławska
3. miejsce - Maria Rambowska

AL
info. OK Dziemiany

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.