W Kościerzynie powstanie Placówka Wsparcia Dziennego dla dzieci i młodzieży

poniedziałek, 16 kwietnia 2018 r., 10:38
fot. nadesłane/Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie

Na pomoc pedagogiczną i psychologiczną, która ma zapobiegać i ograniczać występowanie dysfunkcji zachowań dzieci i młodzieży będą mogli liczyć podopieczni Placówki Wsparcia Dziennego, która ma powstać w Kościerzynie. Na realizacją projektu pozyskano aż ponad dwumilionową dotację ze środków unijnych.

"Uwierz w siebie - kompleksowe usługi społeczne wsparcia rodziny na obszarze powiatu kościerskiego" - to nazwa projektu, którego realizatorami będą Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Gdańska na terenie powiatu kościerskiego w partnerstwie z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie.

W ramach zadania w Kościerzynie powstanie Placówka Wsparcia Dziennego dla dzieci i młodzieży. Na wsparcie będą mogli liczyć rodziny z gmin: Dziemiany, Kościerzyna, Lipusz, Nowa Karczma i Stara Kiszewa.

- W ośrodku tym dzieci otrzymają pomoc pedagogiczną i psychologiczną, która ma zapobiegać i ograniczać występowanie dysfunkcji ich zachowań. Na wsparcie będą mogły także liczyć rodziny mające trudności w wychowaniu dzieci, rodziny wielodzietne, a także rodzice dzieci niepełnosprawnych. Dużym wsparciem specjalistycznym w projekcie zostaną objęte rodziny zastępcze i dzieci umieszczane w rodzinnej pieczy zastępczej - wyjaśnia Marzena Hinca, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie.

Wartość projektu to 2.131.505,84 zł, z czego dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 wynosi 2.024.930,55 zł. 

AL
info. PCPR Kościerzyna

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.