Mercedesem ściął znak drogowy - był nietrzeźwy

poniedziałek, 16 kwietnia 2018 r., 09:20
fot. archiwum

Utratą prawa jazdy i karą za spowodowanie kolizji zakończyła się dla 35-latka przejażdżka mercedesem. Wsiadł za kierownicę mimo iż był pijany, po drodze kasując znak ulokowany na wysepce na przejściu dla pieszych.

Do zdarzenia doszło w niedzielę około godziny 5. na ulicy Klasztornej w Kościerzynie.

- Otrzymaliśmy zgłoszenie od innego uczestnika ruchu, że ujął najprawdopodobniej nietrzeźwego kierującego mercedesem, który ściął znak drogowy na wysepce na przejściu dla pieszych. Przybyli na miejsce funkcjonariusze poddali mężczyznę badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. 35-latek wydmuchał około 1,5 promila alkoholu - informuje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

Jak dodaje, mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy kategorii B. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Policjanci po raz kolejny przypominają, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne, a mianowicie kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Ponadto warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

Funkcjonariusze apelują do kierowców, którzy są niepewni co do swojego stanu trzeźwości, aby przed siadaniem za kierownicę odwiedzić komisariat i poddać się badaniu alkomatem. Jest to darmowe, a z pewnością uchroni nas przed późniejszymi ewentualnymi sankcjami karnymi.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.