Nowa Karczma. Strażacy uratowali kobietę, która wpadła do stawu

niedziela, 15 kwietnia 2018 r., 14:14
fot. archiwum

Zmagająca się z chorobą 79-latka, pod nieobecność innych domowników, wyszła z domu. Gdy zauważono, że jej nie ma, natychmiast wszczęto poszukiwania. Odnaleziono ją w oczku wodnym przy jednej z dróg polnych. Strażacy podjęli reanimację, dzięki której kobieta odzyskała funkcje życiowe i przytomność. Trafiła do szpitala.

Do zdarzenia doszło w niedzielne południe na terenie gminy Nowa Karczma.

- Około godziny 12. zostaliśmy poinformowani o zaginięciu 79-letniej mieszkanki gminy Nowa Karczma, która pod nieobecność innych domowników wyszła z domu. Kobieta jest schorowana, dlatego też policjanci przy współpracy ze strażakami-ochotnikami z OSP Nowa Karczma podjęli natychmiastowe poszukiwania - informuje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

- Kobietę odnaleziono przy jednej z dróg gruntowych przy oczku wodnym. Strażacy podjęli niezwłocznie reanimację 79-latki. Udało się przywrócić funkcje życiowe. Kobieta odzyskała też przytomność - dodaje.

Mieszkankę gminy Nowa Karczma przetransportowano do szpitala.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.