Strażacy z Karsina z nowym sprzętem

sobota, 14 kwietnia 2018 r., 14:16
fot. nadesłane/OSP Karsin

W poniedziałek, 9 kwietnia w remizie OSP w Karsinie odbyło się symboliczne przekazanie specjalistycznej najaśnicy akumulatorowej, której zakup dla karsińskich strażaków sfinansował kościerski Lions Club.

W przekazaniu uczestniczył prezydent kościerskiego Lions Clubu Gabriel Greinke, wójt gminy Karsin Roman Brunke, który jest zarazem prezesem OSP Karsin, Komendant Gminnny OSP Krzysztof Datta, Wiceprezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Kościerzynie Józef Modrzejewski oraz strażacy z miejscowej OSP.

Wartość najaśnicy to 4.000 zł. Jest to najwyższej klasy sprzęt renomowanej austriackiej firmy Rosenbauer. Jego kompaktowa konstrukcja umożliwia zabranie go w każde miejsce gdzie prowadzone są działania ratownicze, a zasilanie akumulatorowe uniezależnia użycie sprzętu od źródła zasilania. Światło wysokowydajnych diod przenika przez dym, deszcz i mgłę, a wykonanie w tzw. klasie EX umożliwia używanie sprzętu nawet w miejscach zagrożonych wybuchem.

Sprzęt będzie szczególnie przydatny podczas działań ratowniczych przy wypadkach drogowych i wszelkiego rodzaju zdarzeniach miejscowych, które stanowią większość interwencji podejmowanych przez karsińskich strażaków.

nadesłane/Łukasz Datta

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.