Tkaniny hotelowe - po co się je znakuje?

czwartek, 12 kwietnia 2018 r., 16:42

W pensjonatach i hotelach wykorzystywane są różnego rodzaju tkaniny - jako tapicerka, pościel, ręczniki czy zasłony. Warto przy tym pamiętać, że samo wybranie tkaniny to nie wszystko. Oprócz tego trzeba je bowiem w odpowiedni sposób oznakować. Dlaczego jest to konieczne? Po co znakuje się tkaniny hotelowe?

Znakowanie tkanin hotelowych

Mimo upływu lat wciąż wiele hoteli i pensjonatów korzysta z usług zewnętrznych pralni. Posiadanie własnej pralni się opłaca, ale wymaga zainwestowania sporej sumy pieniędzy. Z tego powodu wiele hoteli decyduje się na systematyczne oddawanie ręczników czy pościeli do prania. W pralniach ruch jest spory, a więc o pomyłkę nietrudno. Jedynym rozwiązaniem jest więc odpowiednie oznakowanie tkanin. Poza tym tkaniny hotelowe znakuje się także w celach reklamowych. Znakowanie pościeli, obrusów czy ręczników i to niezależnie od wybranej metody, powoduje wzrost świadomości marki. Im więcej goście hotelowi spotykają się z logo, tym lepiej je zapamiętają. Niewątpliwie znakowanie wpływa na zwiększenie prestiżu danego ośrodka hotelowego.

Jak wygląda znakowanie tkanin hotelowych?

Najdroższym, ale i najbardziej efektownym sposobem znakowania tkanin jest ich zamówienie z tkanym logo. Wówczas materiał jest znakowany już na etapie produkcji. Nici wykorzystywane do tego celu są identyczne nie tylko pod względem kolorystyki, ale i jakości. Tym samym nadruk ma taką samą żywotność jak pościel czy ręczniki.

Innym rozwiązaniem jest haftowanie logo. To sposób wykorzystywany przede wszystkim przy mniejszych zamówieniach. Na tkane logo można bowiem zdecydować się jedynie przy zamawianiu dużej partii. Nowoczesne sterowane komputerowo maszyny hafciarskie są w tanie wykonać w zasadzie dowolny wzór, zarówno monochromatyczny, jak i wielokolorowy. Parametry znaków na poszczególnych elementach są w zasadzie identyczne.

Kolejną opcją są nadruki. Wprawdzie cechują się one mniejszą trwałością, ale ich popularność nie maleje. W tym przypadku kluczem do sukcesu jest wybranie odpowiedniej farby. Luksusowe hotele stawiają jednak raczej na haftowanie czy tkanie wzoru.

Ostatnią metodą oznaczania tkanin hotelowych jest stosowanie wszywek, a więc klasycznych metek. Te większe umieszczane są po wewnętrznej stronie pościeli czy obrusów, a mniejsze wszywane w ich obrzeża. Te pierwsze nie pełnią jednak z oczywistych względów funkcji reklamowej.

Znakowanie tkanin hotelowych - czy to się opłaca?

Znakowanie tkanin to niewątpliwie doskonały sposób na podniesienie rozpoznawalności danej marki. Oczywiście wiąże się to z dodatkowym kosztem, o którym niestety wiele osób zapomina na samym początku. Oznakować tkaniny można również później, w momencie gdy obiekt już działa. W końcu zawsze można zamówić nową partię pościeli czy zasłon.

Co ciekawe, znakuje się nie tylko firany, ręczniki czy obrusy. Oprócz tego można zdecydować się na haftowanie odzieży pracowników danego hotelu, a więc kelnerów, pokojówek czy recepcjonistów. Taki znak rozpoznawczy na pewno będzie dobrze postrzegany przez gości hotelowych i pozwoli im się lepiej odnaleźć w obiekcie.

Znakowanie tkanin - tak czy nie?

Okazuje się, że w praktyce wybór odpowiedniej techniki czy technologii znakowania tkanin hotelowych jest niezbyt prosty. Do wyboru jest wiele różnych wzorów, kolorów i materiałów, że można się nieco w tym pogubić. Przed podjęciem ostatecznej decyzji dobrze jest więc nieco lepiej zapoznać się z tematem.

Więcej na:
http://hurtowniastanik.pl/

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.