Z podwórka na stadion - finał wojewódzki z kaszubskimi reprezentacjami

piątek, 13 kwietnia 2018 r., 09:59
fot. nadesłane/zpodworkanastadion.pl

Po eliminacjach gminnych i powiatowych, do których zgłosiły się drużyny z 379 powiatów w Polsce, rozgrywki Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" wkraczają na wyższy szczebel. Miejscem finałów w województwie pomorskim będą boiska Gdańskiego Ośrodka Kultury Fizycznej. Przez trzy dni o miano najlepszych ekip regionu powalczy 90 drużyn, w tym po cztery z powiatów kartuskiego i kościerskiego.

Turniej piłkarski "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" wkracza w decydującą fazę. Od poniedziałku przez trzy dni młodzi piłkarze z całego Pomorza będą walczyć o miano najlepszej drużyny w województwie i szansę reprezentowania województwa pomorskiego w finale ogólnopolskim.

- Finały wojewódzkie turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" to nie tylko doskonała okazja do zabawy w atmosferze sportowego święta dla zawodników, trenerów i kibiców, ale również szansa na odkrycie talentów w początkowym etapie ich piłkarskiej kariery - zaznacza Polski Związek Piłki Nożnej.

- Dzieci, które wyróżnią się swoimi umiejętnościami, mogą liczyć na zaproszenie na zgrupowanie Letniej Akademii Młodych Orłów, a w przyszłości również powołanie do reprezentacji Polski różnych kategorii wiekowych. Już od etapu wojewódzkiego w wybranych miastach rozgrywki obserwują selekcjonerzy młodzieżowych reprezentacji Polski - kontynuuje.

W finałach wojewódzkich nie zabraknie też reprezentantów z Kaszub. Powiat kartuski reprezentować będą zespoły ze Szkoły Podstawowej im. E. Kwiatkowskiego ze Stężycy (U10 chłopcy), Szkoły Podstawowej w Sierakowicach (U12 chłopcy oraz U12 dziewczęta) oraz Szkoły Podstawowej w Tuchomiu (U8 - chłopcy).

O miano najlepszej drużyny na Pomorzu z powiatu kościerskiego powalczą drużyny reprezentujące Szkołę Podstawową im. Wincentego Rogali w Karsinie (U10 - chłopcy), Szkołę Podstawową w Lipuszu (U12 - chłopcy), Publiczną Szkołę Podstawową im. gen. Stanisława Sosabowskiego w Kaliszu (U12 - dziewczęta) oraz Publicznej Szkoły Podstawowej w Starej Kiszewie (U8 - chłopcy).

Jak informuje organizator, podczas finałów wojewódzkich kategorii U-8 zostaną wyłonione 32 najlepsze drużyny w Polsce, po dwie z każdego regionu - dziewczęca i chłopięca. Dla najmłodszych turniej kończy się Wielkim Finałem właśnie na poziomie wojewódzkim.

Z kolei zwycięzcy wśród starszych roczników - do lat 10 i 12 - pojadą do Warszawy na finał ogólnopolski. Będą tam nie tylko reprezentować region, ale przede wszystkim powalczą o awans do wielkiego finału na stadionie PGE Narodowym i zwycięstwo w największym turnieju piłkarskim dla dzieci w Europie.

Finał Ogólnopolski zostanie rozegrany w stolicy w dniach 29 kwietnia - 2 maja.

oprac.AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.