Niebawem rozbudowa drogi Lubań - Nowy Barkoczyn

piątek, 13 kwietnia 2018 r., 10:56
fot. internet/pixabay.com

Gmina Nowa Karczma podpisała już umowę z wykonawcą rozbudowy drogi gminnej relacji Lubań-Nowy Barkoczyn. Niebawem ruszy więc realizacja projektu, na którego samorząd pozyskał dotację w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej. Łącznie przebudowany zostanie odcinek o długości 2,6 km.

Przedsiębiorstwo Usług Drogowo-Mostowych w Kościerzynie wygrało przetarg na rozbudowę drogi Lubań-Nowy Barkoczyn.

- Umowa jest podpisana. Mamy nadzieję, że na wykonawca jak najszybciej rozpocznie prace. Jesteśmy gotowi na przekazanie placu budowy. Trwają prace związane z wyznaczeniem kierownika budowy - mówi wójt gminy Nowa Karczma Andrzej Pollak.

Wykonawca został wyłoniony dopiero w drugim przetargu, a inwestycję podzielono na dwa etapy.

- W pierwszym przetargu nie udało się wyłonić wykonawcy z uwagi na to, że ceny znacząco przewyższały kwotę zabezpieczoną na ten cel. Podzieliliśmy więc zadanie na dwa, licząc, że w przetargu wystartują też małe firmy bądź przedsiębiorstwa mające dużo zamówień znajdą tyle czasu, by wykonać mniejszy odcinek drogi. Tak się złożyło, że przetarg na oba zadania wygrało Przedsiębiorstwo Usług Drogowo-Mostowych w Kościerzynie - wyjaśnia wójt Andrzej Pollak.

Pierwszy etap "Lubań" obejmuje rozbudowę drogi na odcinku o długości około 0,7 km. W ramach zadania wylany zostanie nowy dywanik asfaltowy, wybudowany ciąg pieszo-rowerowy, ciąg pieszy, grawitacyjna sieć kanalizacji deszczowej oraz sieć oświetlenie dróg. Tę część inwestycji wykonawca wykona za kwotę 2.555.893,43 zł.

Druga część zadania "Nowy Barkoczyn" obejmuje rozbudowę drogi na odcinku o długości ok.1,9 km, przebudowę istniejącej nawierzchni poprzez poszerzenie do stałej szerokości 5,5 m, wykonanie korekty łuków poziomych do wymaganych spadków, ułożenie warstwy ścieralnej na całości odcinka drogi oraz wykonanie obustronnych poboczy oraz wykonanie ścieżki pieszo-rowerowej o długości ok. 1,3 km wraz z niezbędnymi robotami ziemnymi. Koszt realizacji tego etapu to 1.476.114,92 zł.

Łączny koszt zadania to 4.032 007 zł.

Warto dodać, że na wykonanie inwestycji gmina Nowa Karczma pozyskała dofinansowanie ze środków budżetu państwa w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.