Kryminalni z Kościerzyny wśród najlepszych w Pomorskiem

czwartek, 12 kwietnia 2018 r., 09:46
fot. internet/policja.pl

Policjanci ze służby kryminalnej z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie wzięli udział w wojewódzkich eliminacjach Ogólnopolskiego Konkursu "Policjant Służby Kryminalnej roku 2018." Znaleźli się w gronie najlepszych, zajmując w końcowej klasyfikacji trzecie miejsce.

Do konkursu przystąpili policjanci pionu kryminalnego ze wszystkich komend powiatowych i miejskich województwa pomorskiego. Zmagania odbyły się w słupskiej Szkole Policji. Każda komenda zgłosiła po jednej drużynie, którą tworzyli: policjant dochodzeniowo-śledczy, policjant operacyjno-rozpoznawczy, technik kryminalistyki oraz policjant sprawujący nadzór nad pracą dochodzeniowo-śledczą.

- Celem konkursu jest promowanie wiedzy i umiejętności praktycznych policjantów służby kryminalnej oraz motywowanie ich do doskonalenia swoich kwalifikacji zawodowych. Najlepsza drużyna wyłoniona podczas zmagań w Słupsku będzie reprezentować pomorski garnizon Policji w finale ogólnopolskim konkursu, który odbędzie się w Szkole Policji w Pile na początku czerwca - informuje Komenda Główna Policji.

Zmagania policjantów trwały dwa dni. Rywalizacja poniedziałkowa objęła sprawdzian umiejętności strzeleckich oraz umiejętności praktycznych w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Drugiego dnia zmagań policjanci sprawdzali wiedzę zawodową pisząc test, a także umiejętności praktyczne w zakresie taktyki i techniki interwencji (zatrzymanie niebezpiecznego przestępcy.

Rywalizacja przebiegała też indywidualnie. Funkcjonariusze walczyli o miano najlepszego w garnizonie pomorskim policjanta dochodzeniowo-śledczego, operacyjno-rozpoznawczego, najlepszego technika kryminalistycznego oraz najlepszego policjanta sprawującego nadzór nad pracą dochodzeniowo-śledczą garnizonu pomorskiego.

Wśród nagrodzonych nie zabrakło reprezentacji z Kościerzyny. Kościerscy kryminalni w końcowej klasyfikacji uplasowali się na trzeciej pozycji.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.