Lubieszyn. Budowa stacji uzdatniania wody i kanalizacji musi poczekać

czwartek, 12 kwietnia 2018 r., 09:30
fot. internet/pixabay.com

Liniewski samorząd po raz kolejny unieważnił przetargi na budowę i modernizację stacji uzdatniania wody oraz sieci kanalizacyjnej i wodociągowej w Lubieszynie. W obu przypadkach cena wykonania zadania przez oferentów przewyższała kwotę przeznaczoną na inwestycje.

Gmina Liniewo przymierza się do trzeciego przetargu na dwie inwestycje, które mają zostać zrealizowane w Lubieszynie. Poprzednie dwa nie przyniosły rozstrzygnięcia.

- Po raz drugi dokonaliśmy unieważnienia przetargu z uwagi na to, że złożone oferty przewyższyły bardzo mocno środki zabezpieczone w naszym budżecie - wyjaśnia wójt gminy Liniewo Mirosław Warczak.

Na budowę i modernizację stacji uzdatniania wody w Lubieszynie samorząd przeznaczył 1.294.067,92 zł brutto, z kolei najniższa oferta opiewała na kwotę 1.633.984 zł. Z kolei na budowę sieci kanalizacyjnej i wodociągowej w Lubieszynie gmina zabezpieczyła fundusze w wysokości 2.872.548,95 zł, natomiast oferent, który zaproponował najniższą cenę zamierzał wykonać inwestycję za 3.821.470,64 zł.

Warto dodać, że oba zadania wchodzą w skład jednego projektu, na realizację którego samorząd pozyskał dofinansowanie w wysokości niemal 64 proc. w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.