Aktywność drogą do samodzielności - nowy projekt ŚDS Kościerzyna

środa, 11 kwietnia 2018 r., 09:10
fot. nadesłane/ŚDS Kościerzyna

Podopieczni Gdańskiej Fundacji Dobroczynności Środowiskowego Domu Samopomocy "Jesteśmy dla Ciebie" w Kościerzynie uczestniczą w kolejnym ciekawym projekcie, który pozwoli na rozwój kompetencji w zakresie samodzielnego funkcjonowania.

"Aktywność drogą do samodzielności - terapia dorosłych osób niepełnosprawnych poprzez alternatywne formy wsparcia" to projekt dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Realizowany jest od lutego 2018 r. do marca 2019r. Dzięki pozyskanym środkom oferta ŚDS ulegnie oczekiwanemu rozszerzeniu. Celem projektu jest podtrzymywanie posiadanych i rozwinięcie nowych umiejętności w zakresie samodzielnego funkcjonowania u 20 dorosłych niepełnosprawnych.

Podopieczni skorzystają z ciekawych form wsparcia. Każda z nich dostosowana została do potrzeb, zainteresowań, wcześniejszych doświadczeń beneficjentów. Uczestnicy wezmą udział w całodobowych treningach mieszkaniowych, zajęciach jogi z relaksacją, hipoterapii, integracyjnych warsztatach aktywności oraz terapii manualnej - praca z ciałem z wykorzystaniem technik Bowena.

Placówka corocznie poszukuje nowych rozwiązań terapeutycznych, które w powiązaniu z już istniejąca ofertą pozwalają na zwiększenie aktywności uczestników i w konsekwencji samodzielności oczywiście na miarę indywidualnych predyspozycji i możliwości.

Beata Spiczak Brzezińska/Gdańska Fundacja Dobroczynności

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.