25 medali dla UKS Manta w II Rundzie Klubowego Pucharu Polski w Kościerzynie

wtorek, 10 kwietnia 2018 r., 10:23

W miniony weekend na basenie AquaCentrum w Kościerzynie odbyła się II Runda Klubowego Pucharu Polski, którego organizatorem był UKS Wodniacy Garczyn. Udany start w zawodach zaliczyła reprezentacja UKS Manta Kościerzyna, która łącznie wywalczyła 25 medali.

W zawodach wystartowało ponad 220 zawodników z 16 klubów. Kościerska reprezentacja UKS Manta liczyła 25 pływaków, w tym siedmioro debiutantów, a mianowicie: Julia Kolińska, Maja Majewska, Celestyna Małkińska, Krzysztof Binkowski, Aleksander Koliński, Jakub Lewandowski i Dawid Stefanowski.

W klasyfikacji generalnej kościerscy pływacy zajęli piąte miejsce, zdobywając łącznie 23.323 punktów i 25 medali, w siedem złotych, dziewięć srebrnych i dziewięć brązowych.

Najwięcej złotych krążków zdobył Marcin Łukowicz, który trzykrotnie stawał na najwyższym stopniu podium. Co więcej, ustanowił też nowy rekord Polski z czasem 18.94 na dystansie 50BF. Został też najlepszym zawodnikiem w kategorii A, a w klasyfikacji generalnej uplasował się na drugiem pozycji. Z kolei najlepszym zawodnikiem w kategorii C został Michał Koliński.

Medaliści UKS Manta Kościerzyna

Złote medale wywalczyli:
Marcin Łukowicz (3), Julia Greń (2), Michał Koliński (2)

Srebrne medale wywalczyli:
Julia Greń(2), Szymon Kropidłowski (2), Damian Kutela (2), Michał Koliński, Neli Wanta, Marcin Majewski

Brązowe medale wywalczyli:
Damian Kutela (2), Neli Wanta (2), Olga Guzińska, Michał Koliński, Michalina Kreft, Szymon Kropidłowski, Wiktoria Szwichtenberg

- Nasza najmłodsza, debiutancka sztafeta dziewcząt w składzie: Maja Majewska, Julia Kolińska, Wiktoria Rogowska i Konstancja Bystron zdobyła brązowy medal na dystansie 50 BF. Pozostałe sztafety popłynęły bardzo dobrze poprawiając swoje rekordy życiowe, sztafeta starszych chłopców popłynęła rewelacyjne uzyskując pierwszy czas, ale po kontrowersyjnej decyzji została zdyskwalifikowana ocenia Beata Zembrzycka z UKS Manta Kościerzyna.

- Gratulujemy wszystkim zawodnikom za fantastyczna postawę, ambicję, upór, za pokonanie własnych słabości - podsumowuje.