Nadleśnictwo Lipusz dofinansuje remont drogi Wiele-Rybaczkowo

niedziela, 8 kwietnia 2018 r., 09:40
fot. Wójt gminy Karsin Roman Brunke oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Lipusz Maciej Kostka podpisali umowę w dofinansowania przez Lasy Państwowe przebudowy drogi z Wiela do Robaczkowa

We wtorek, 3 kwietnia została podpisana umowa pomiędzy Nadleśnictwem Lipusz, a gminą Karsin w sprawie dofinansowania przebudowy drogi z Wiela do Robaczkowa.

Lasy Państwowe przekażą na ten cel 416,6 tys. zł, a gmina Karsin 100 tys. zł. Nowa nawierzchnia drogi wykonana zostanie z grubej warstwy tłucznia. Wykonane też zostanie odpowiednie profilowanie drogi, które umożliwi prawidłowy odpływ wód opadowych. Droga z Wiela do Robaczkowa jest ważnym szlakiem komunikacyjnym zarówno dla mieszkańców gminy jak i nadleśnictwa.

nadesłane/Łukasz Datta/UG Karsin

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.