Wojewódzki finał potyczek gospodyń w sobotę w Żukowie

piątek, 6 kwietnia 2018 r., 16:11
fot. archiwum

Taniec, śpiew, moda, kabaret i kulinaria w sobotę królować będą w hali widowiskowo-sportowej w Żukowie. Odbędzie się tam wojewódzki finał Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich. W szranki staną reprezentantki piętnastu pomorskich powiatów.

Rywalizacja gospodyń rozpocznie się o godz. 10. Panie staną do rywalizacji w ciekawych i widowiskowych konkurencjach. Będą musiały przygotować dekorację wielkanocną - pisanki i mazurka oraz prezentację edukacyjną pt. "Nasi bracia mniejsi". W konkurencji modowej gospodynie zaprezentują się w kreacjach deszczowych, natomiast w tanecznej - w tańcu dowolnym. Panie będą musiały również przygotować piosenkę kabaretową z inscenizacją pt. "Warto było" i "Mega babki to my".

Powiat kartuski, gminę Żukowo reprezentować będzie KGW Chwaszczyno oraz KGW Małkowo. Powiat kościerski, gminę Kościerzyna reprezentować będzie KGW Wąglikowice.

Jak to na imprezach, w których uczestniczą członkinie KGW, spodziewać się można widowiskowych występów, pysznej kuchni i solidnej dawki humoru w najlepszym wydaniu. Prócz popisów gospodyń konkurs umilą występy artystów. Na scenie pojawi się m.in. Juan Felipe Alvarado.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.