Karsin. 58-latek jechał na podwójnym gaz

piątek, 6 kwietnia 2018 r., 08:43
fot. archiwum

Zatrzymaniem prawa jazdy zakończyła się dla 58-latka przejażdżka samochodem pod wpływem alkoholu. Do tego mieszkańcowi powiatu kościerskiego grozi także zakaz prowadzenia pojazdów, świadczenie pieniężne oraz kara pozbawienia wolności.

Do zatrzymania doszło w czwartek około godziny 17. w Karsinie. Jak informuje rzecznik kościerskiej policji, asp. Piotr Kwidziński, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli audi, którym kierował 58-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego. Mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wydmuchał promil alkohol.

Zatrzymano mu prawo jazdy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Policjanci po raz kolejny przypominają, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne, a mianowicie kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Ponadto warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

Funkcjonariusze apelują do kierowców, którzy są niepewni co do swojego stanu trzeźwości, aby przed siadaniem za kierownicę odwiedzić komisariat i poddać się badaniu alkomatem. Jest to darmowe, a z pewnością uchroni nas przed późniejszymi ewentualnymi sankcjami karnymi.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.