Przebudowa drogi Skorzewo-Kościerzyna jeszcze w tym roku?

czwartek, 5 kwietnia 2018 r., 12:59
fot. internet/pixabay.com

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku ogłosił przetarg na przebudowę drogi W214 na odcinku od Skorzewa do Kościerzyny. Jeśli uda się wyłonić wykonawcę i podpisać z nim umowę, będzie miał od nieco ponad pięć miesięcy na ukończenie inwestycji.

Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym roku nastąpi przebudowa drogi wojewódzkiej nr 214 na niemal kilometrowym odcinku od Skorzewa do Kościerzyny. Wyłoniony w drodze przetargu wykonawca będzie miał 160 dni na wykonanie zadania.

Przedmiotem inwestycji jest wymiana istniejącej konstrukcji jezdni w strefie krawędziowej, wylanie nowego dywanika asfaltowego oraz przebudowa lub udrożnienie przepustów pod drogą wojewódzką i pod zjazdami. W ramach zadania nastąpi też przebudowa istniejących zjazdów, skrzyżowań, przystanków autobusowych (budowa peronów), chodników (oraz innych budowli zlokalizowanych w pasie drogi wojewódzkiej) wraz z dostosowaniem do niwelety przebudowywanej drogi.

Termin składania ofert na przebudowę DW214 od Skorzewa do Kościerzyny (od km 79+800 do km 80+780) upływa 16 kwietnia.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.