Liniewo-Stara Kiszewa. Pozyskaj dotację i wymień swój piec na nowy

czwartek, 5 kwietnia 2018 r., 12:00
fot. internet/pixabay.com

Mieszkańcy gmin Liniewo i Stara Kiszewa mogą starać się o dofinansowanie modernizacji domowych systemów grzewczych. O dotację mogą ubiegać się zarówno właściciele budynków jednorodzinnych, jak i wspólnoty mieszkaniowe.

Samorządy Liniewo i Stara Kiszewa planują przystąpić do tegorocznej edycji programu "Czyste powietrze Pomorza" Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Jego celem jest redukcja emisji substancji szkodliwych do atmosfery poprzez likwidację kotłów i pieców opalonych drzewem lub koksem.

O dotację mogę ubiegać się właściciele (osoby fizyczne) budynków jednorodzinnych, jak i wspólnoty mieszkaniowe w przypadku budynków wielorodzinnych.

Gmina Liniewo

Można pozyskać dotację w wysokości do 35 proc. kosztów kwalifikowanych, nie więcej jednak niż:
- 7.000 zł na jedno źródło ciepła zasilające pojedynczego odbiorcę za wyjątkiem pompy ciepła,
- 14.000 zł w przypadku kotłowni zasilającej budynek wielorodzinny,
- 15.000 zł w przypadku pompy ciepła

Termin składania deklaracji upływa 18 kwietnia. Wszelkie informacje można uzyskać w Urzędzie Gminy Liniewo w pokoju nr 10 pod numerem telefonu (58) 687-85-24. Z regulaminem przyznawania dotacji można zapoznać się na stronie urzędu www.liniewo.pl.

Gmina Stara Kiszewa

Kwota dotacji może wynieść maksymalnie do 35 proc. kosztów kwalifikowanych zadania, tj. do 30 proc. z WFOŚiGW w Gdańsku i 5 proc. z budżetu gminy.

Dofinansowanie ze środków WFOŚiGW w zależności od przyjętego rozwiązania wynosi nie więcej niż:
- kotły opalane gazem, olejem opałowym lub na biomasę:
* 5.000 zł na jedno źródło ciepła zasilającego pojedynczego odbiorcę
* 12.500 zł w przypadku kotłowni zasilającej budynek wielorodzinny
- pompy ciepła - 10.000 zł na jedno źródło ciepła
- elektryczne urządzenia grzewcze na potrzeby ogrzewania budynków
- 1.000 zł na jedno elektryczne urządzenie grzewcze wraz z instalacją

Mieszkańcy gminy zainteresowani udziałem w konkursie "Czyste powietrze Pomorza" - edycja 2018, powinni złożyć kompletny wniosek w Urzędzie Gminy Stara Kiszewa przy ul. Ogrodowej 1, w sekretariacie urzędu, wraz z niezbędnymi załącznikami, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 4 maja 2018 r. Formularz wniosku dostępny jest w Urzędzie Gminy Stara Kiszewa - pok. nr 20 oraz na stronie internetowej urzędu www.starakiszewa.pl.

Miasto Kościerzyna

Wnioski o dotacje wciąż mogą składać też mieszkańcy Kościerzyny. W ich przypadku dofinansowanie może wynieść do 40 proc. kosztów. O dotację mogę ubiegać się właściciele (osoby fizyczne) budynków jednorodzinnych, jak i wspólnoty mieszkaniowe w przypadku budynków wielorodzinnych. Formularz wniosku dostępny jest w Urzędzie Miasta Kościerzyna - Wydział Rozwoju i Promocji pok. nr 35-37 oraz na stronie internetowej urzędu www.miastokoscierzyna.pl

Termin składania wniosków upływa 30 kwietnia.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.