Gm. Kościerzyna. Strażnicy gminni skontrolują warsztaty samochodowe

czwartek, 5 kwietnia 2018 r., 10:00
fot. internet/pixabay.com

Strażnicy gminni ruszają z kontrolami warsztatów samochodowych, jak i firm transportowych naprawiających we własnym zakresie pojazdy. Celem kontroli jest sprawdzenie jak na terenie tychże zakładów wygląda gospodarka odpadami i wodami opadowymi. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości właściciele firm będą musieli liczyć z sankcjami i to nie tylko finansowymi.

Kontrolę ruszą jeszcze w kwietniu, a ich przedmiotem, jak informuje Komendant Straży Gminnej w Kościerzynie, będą między innymi następujące elementy: przechowywanie akumulatorów, olejów przepracowanych, zużytych części zaolejonych oraz innych odpadów niebezpiecznych itp. Strażnicy wezmą też pod lupę przekazywanie odpadów niebezpiecznych uprawnionym podmiotom, sposób postępowania firm z zaolejonymi szmatami, ręcznikami papierowymi itp.

Sprawdzą też, czy odpady nie są spalane w piecu oraz to, czy w obrębie zakładu nie jest skażony grunt. Kontrolą objęte zostanie też postępowanie z wodami technologicznymi np. z mycia posadzek oraz system odprowadzania wód opadowych z terenów komunikacyjnych (zastosowanie separatorów).

- W przypadku stwierdzenia naruszenia przepisów prawa w zakresie swoich uprawnień funkcjonariusze straży nałożą kary finansowe lub skierowane zostaną pisma zawiadamiające do innych organów uprawnionych - zaznacza Krzysztof Lisakowski, Komendant Straży Gminnej w Kościerzynie.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.