Ruszyły zapisy na Bieg Arasmusa

wtorek, 3 kwietnia 2018 r., 15:40
fot. archiwum

16 września w Kiełpinie już po raz trzeci odbędzie się Bieg Arasmusa. To jedno z największych tego typu wydarzeń sportowych na Kaszubach i Pomorzu. Zapisy ruszyły 3 kwietnia.

We wrześniu po raz kolejny do Kiełpina zjadą setki sportowców i miłośników aktywności fizycznej. Bieg Arasmusa to jedna z największych imprez sportowych w regionie. W biegu głównym na dystansie 5 kilometrów wszyscy zmierzą się na jednej z najszybszych atestowanych tras na dystansie 5 km w Polsce. Z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością.

- Pierwsza edycja odbyła się 24 września 2016 r. i okazała się spektakularnym sukcesem z liczbą 830 zawodników w różnym wieku na mecie, setkami kibiców i wspaniałymi wynikami. Już rok później wystartowało łącznie blisko 1,5 tyś. zawodników z całej Polski. Ponieśliśmy także standard wydarzenia. Szybka asfaltowa trasa sprzyja uzyskiwaniu rekordowych wyników - podkreślają organizatorzy.

Tradycyjnie imprezie towarzyszyć będą biegi dla dzieci Mały Arasmus, bieg rodzinny run and Fun oraz strefa aktywności i zabawy dla dzieci. W tym roku po raz pierwszy odbędzie się również bieg dla par.

Szczegółowe informacje znaleźć można na facebookowym profilu imprezy i na stronie biegarasmusa.pl.

Chętni mogą zapisać się na bieg na stronie elektronicznezapisy.pl. Dla pierwszych 300 zapisanych osób przygotowano opłatę startową w niższej cenie.

Organizatorem biegu jest Akademia Biegowa Kiełpino we współpracy z gminą Kartuzy, sołectwem Kiełpino, parafią św. Michała Archanioła w Kiełpinie, stowarzyszeniem "Kiełpie" i powiatem kartuskim.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.