Tragiczne święta na drogach powiatu kościerskiego

wtorek, 3 kwietnia 2018 r., 10:22
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

Dwie osoby nie żyją, a cztery trafiły do szpitala, w tym dwaj bracia walczą o życie - to bilans świątecznego weekendu na drogach powiatu kościerskiego. Do najtragiczniejszego ze zdarzeń doszło w świąteczną niedzielę w Kaliszu.

To była najtragiczniejsza Wielkanoc na drogach powiatu kościerskiego od lat. W trzech wypadkach, do których doszło w świąteczny weekend - dwie osoby zginęły, cztery trafiły do szpitala, w tym dwie osoby nadal walczą o życie.

Do tego najtragiczniejszego doszło w niedzielę około godziny 15. w Kaliszu (gm. Dziemiany). BMW wypadło z trasy i wbiło się w przydrożne drzewo.

- Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 32-latek, mieszkaniec powiatu chojnickiego kierujący BMW, najprawdopodobniej stracił panowanie nad samochodem, w wyniku czego zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. 24-letni pasażer zginął na miejscu, kierowca zmarł w szpitalu, a dwaj pasażerowie w wieku 29 i 24 lat z obrażeniami trafili do szpitala - informuje rzecznik kościerskiej policji, asp. Piotr Kwidziński.

Z uzyskanych przez nas informacji wynika, że kierujący BMW 32-latek oraz walczący obecnie o życie w szpitalach 29- i 24-latek byli braćmi.

Ponadto w przedświąteczny piątek doszło także do dwóch potrąceń. W południe służby interweniowały na stacji paliw przy ul. Wojska Polskiego w Kościerzynie.

- Kierujący nissanem micrą 75-letni mieszkaniec powiatu starogardzkiego nie zachował należytych środków ostrożności podczas manewru cofania, doprowadzając tym samym do potrącenia 64-letniego mieszkańca Kościerzyny, który nalewał płyn do spryskiwaczy w samochodzie. 64-latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala - podaje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

W Starych Polaszkach z kolei kierujący peugeotem wyjeżdżając z przykościelnego parkingu potrącił idącą jezdnią 76-letnią kobietę. Poszkodowana została przetransportowana do szpitala. W obu zdarzeniach zarówno kierujący pojazdami, jak i piesi byli trzeźwi.

Szczegółowe okoliczności wypadków wciąż są przedmiotem ustaleń śledczych.

Policjanci apelują o spokojną, rozsądną, ale przede wszystkim odpowiedzialną jazdę.

- Unikajmy nadmiernych prędkości, brawury i pośpiechu - radzą funkcjonariusze.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.