Po raz ósmy przebiegną 62 - kilometrową trasę, by pomodlić się w Sianowie

piątek, 30 marca 2018 r., 14:45
fot. internet/Klub Biegacza "Goch"

Skupieni na modlitwie maratończycy odbędą 10 - godzinną, biegową pielgrzymkę z Bytowa do Sianowa. To wyjątkowy bieg, który nie łączy się z żadną sportową rywalizacją. Zawodnicy biegną w tym samym tempie i celu - aby dotrzeć do Sianowa.

Pielgrzymkę Maratońską organizuje Klub Biegacza "Goch" z Bytowa, który jest również organizatorem pierwszej w Polsce pielgrzymki biegowej na Jasną Górę, która w tym roku odbędzie się już po raz 29. Ósma Pielgrzymka Maratońska z Bytowa do Sianowa to trasa licząca 62 kilometry i prowadzi przez Parchowo, Sulęczyno, Gowidlino i Sierakowice.

Pielgrzymka rozpocznie się mszą świętą o godzinie 7.00 w kościele pw. św. Filipa Neri. Około 8.15 biegacze wyruszą z Bytowa. Planowo pierwszy przystanek będą mieli w Parchowie. Około 11.30 dotrą do Sulęczyna, skąd wybiegną w stronę Gowidlina. Następny postój odbędzie się w Sierakowicach o godzinie 15.05. Stąd biegacze wyruszą już w kierunku Sianowa, gdzie o godzinie 18.00 uczestniczyć będą w mszy świętej w Sanktuarium Królowej Kaszub.

- To długa i wymagająca trasa. 62 kilometry biegu po kaszubskich szlakach to spore biegowe wyzwanie. Biegniemy jednak w tym samym tempie i zatrzymujemy się na krótki odpoczynek. Razem, bez rywalizacji i skupieni na modlitwie. Przez cały czas towarzyszy nam ksiądz, który modli się razem z nami - tłumaczy Stanisław Majkowski, prezes Klubu Biegacza "Goch".

Bieg maratończycy poświęcają dwóm intencją. Pierwszą z nich jest podziękowanie za kanonizację Jana Pawła II. Biegną również w intencji ofiar katastrofy samolotu pod Smoleńskiem. Wciąż można się jeszcze zapisać.

- Biegniemy zawsze w gronie około dwudziestu osób. Najstarszy zawodnik w tym roku to 65 - letni mieszkaniec Wałcza. Czekamy na kolejnych zawodników. Co ważne, nie każdy musi biec całą trasę. Ważna jest wspólna modlitwa - dodaje prezes klubu.

Pielgrzymka wystartuje 15 kwietnia, zgłaszać swój udział można do 31 marca na stronie klubu. Maratończycy liczą też na wsparcie kibiców, z którymi chętnie przywitają się na trasie.

DS

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.