Kolejny sukces kościerskiego karate tradycyjnego

piątek, 30 marca 2018 r., 10:02
fot. nadesłane

Jedenaście medali zdobyli zawodnicy Kościerskiego Klubu Karate-Do "Seiunchin", podczas corocznych Otwartych Mistrzostw Województwa Pomorskiego w Karate Tradycyjnym, które odbyły się w minioną sobotę 24 marca, w hali pomocniczej Ergo Areny w Gdańsku.

W zawodach, które odbyły się dzięki wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, wystartowało 315 zawodników z 10. klubów województw pomorskiego i zachodniopomorskiego.

Znakomicie w tej rywalizacji zaprezentowali się karatecy kościerskiego klubu, którzy zdobyli 4 złote, 4 srebrne i 3 brązowe medale. Ponadto wywalczyli 6 czwartych, punktowanych miejsc, pozostawiając w pobitym polu wielu zawodników z dużych klubów Gdańska, Gdyni, Wejherowa czy Koszalina.

Podopieczni trenerów Wojciecha Mrowińskiego, Pawła Liedtke i Marka Szycy kolejny raz wspaniale zaprezentowali powiat kościerski, a liczne grono sympatyków i rodziców zawodników, mocno zaznaczyło swoją obecność na trybunach.

Medale dla Kościerskiego Klubu Karate-Do "Seiunchin", zdobyli:
Złote: Wiktoria Narloch, Roch Mazurkiewicz, Mateusz Jażdżewski, Jakub Liedtke
Srebrne: Antonina Czarnowska, Emilia Myszk, Piotr Jarząbek, Michał Treder
Brązowe: Michał Majkowski, Maksymilian Gdaniec, Monika Pałubicka

Czwarte miejsca wywalczyli: Bruno Koseda, Oliwia Wnuk-Lipińska, Amelia Gaszewska, Hubert Czecholiński, Adrian Szyca, Waldemar Szymański

Otwarte Mistrzostwa Województwa Pomorskiego były jedną z eliminacji do Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, Juniorów, Młodzieżowców i Seniorów, które odbędą się w czerwcu w Opolu.

nadesłane/Bogdan Mielnik

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.