Umowy na schetynówki podpisane - powiat i gm. Nowa Karczma oficjalnie z dotacją

czwartek, 29 marca 2018 r., 11:43
fot. internet/Pomorski Urząd Wojewódzki

W czwartek wojewoda pomorski podpisał umowy o dofinansowanie w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury, a więc tzw. schetynówek. W Kościerskiem dotacje trafią do powiatu oraz gminy Nowa Karczma.

W tym roku do Urzędu Pomorskiego w Gdańsku wpłynęło łącznie 100 wniosków, w tym 98 pozytywnie przeszło ocenę pod kątem merytorycznym. Wnioski, w tym 29 dotyczące dróg powiatowych i 69 dróg gminnych, opiewały łącznie na kwotę dofinansowania ponad 150.000.000 zł. Pomorskie miało natomiast do rozdysponowania jedynie 43.743.828,00 zł, podzielone po równo pomiędzy gminy i powiaty. Na pewne dofinansowanie mogło liczyć 14 projektów gminnych i dziesięć powiatowych.

W czwartek w Urzędzie Wojewódzkim w Gdańskim wojewoda Dariusz Drelich podpisał umowy o dofinansowanie z przedstawicielami gmin i powiatów. W ramach programu zmodernizowanych zostanie około 74.25 dróg w Pomorskiem, w tym trzy odcinki dróg w powiecie kościerskim.

Wśród beneficjentów znalazł się bowiem powiat kościerski oraz gmina Nowa Karczma. Projekt gminy Nowa Karczma uplasował się na siódmym miejscu. Samorząd pozyskane środki w wysokości 1.761.557 zł przeznaczy na rozbudowę drogi gminnej Lubań-Nowy Barkoczyn, łączącej drogę wojewódzką nr 221 z drogą powiatową. Inwestycja opiewa łącznie na kwotę 3.523.115 zł.

Powiat kościerski pozyskał z kolei środki na dwa projekty. Pierwszy z nich "Poprawa dostępności obszarów intensywnie użytkowanych rolniczo oraz przez gospodarkę leśną poprzez polepszenie parametrów techniczno-użytkowych, w ramach kontynuacji przebudowy odcinków dróg powiatowych na terenie gminy Stara Kiszewa i gminy Nowa Karczma" sklasyfikowano na czwartym miejscu. Wnioskowana kwota dotacji to 1.585.814 zł, natomiast wartość całego projektu oscyluje w granicach 3.171.629 zł.

Drugi z kościerskich projektów znalazł się na dziewiątym miejscu. W tym przypadku powiat zamierza polepszyć parametry techniczno-użytkowe drogi relacji Kościerzyna-Wdzydze (I etap). Całkowity koszt inwestycji to 5.988.371 zł, z czego dotacja ma stanowić 2.994.185 zł.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.