Wyjątkowy projekt Fundacji Marka Kamińskiego dla młodzieży. Weź udział i zdobądź swój biegun

czwartek, 29 marca 2018 r., 10:27

Fundacja Marka Kamińskiego realizuje niezwykły projekt pt. "Life Plan". Objęta ma nim zostać grupa młodych, ambitnych ludzi w wieku 12-16 lat. Osoby, które się do niego zakwalifikują zyskają ośmiomiesięczne stypendium o wartości 10.000 zł. Uczestnicy projektu m.in. nauczą się, jak realizować swoje cele i marzenia, wezmą udział w inspirujących warsztatach, spotkaniach z wyjątkowymi ludźmi, Obozie Zdobywców Biegunów i survivalowej wyprawie wokół jeziora Łebskiego. Aby dostać się do projektu, wystarczy wziąć udział w konkursie i w dowolnej formie np. rysunku, prezentacji, opowiadania, filmu przedstawić swoje marzenie. Zgłoszenia należy słać do 30 kwietnia.

Fundacja Marka Kamińskiego swoją działalnością wspiera m.in. dzieci i młodzież, osoby potrzebujące i niepełnosprawne. Jednym z projektów, które realizuje jest "Life Plan". To ośmiomiesięczny stypendialny program rozwojowy, oparty o metodę Biegun.

- Powstała ona na bazie doświadczeń z wypraw znanego polskiego polarnika i podróżnika. Life Plan jest kontynuacją wsparcia młodych ludzi w podejmowaniu zmiany w ich życiu, tak, jak metoda Biegun wpłynęła na Jaśka Melę podczas wypraw na bieguny w 2004 roku - informuje Maria Gołąbek, koordynator projektu.

Metoda "Biegun" to autorska technika skutecznego wewnętrznego rozwoju opracowana przez Marka Kamińskiego. Prowadzi do poznania samego siebie i realizacji wyznaczonego celu. Kluczem do wyznaczenia "Bieguna" są marzenia.

- Life Plan przeznaczony jest dla nastolatków w wieku 12 - 16 lat, którzy w czasie ośmiu miesięcy poznają metodę Biegun, nauczą się korzystać z narzędzi pomagających im realizować cel. W czasie całego procesu sformułują swój cel i nauczą się, jak go realizować. W trakcie programu będą mieli szansę zbudować poczucie własnej wartości oraz postawę Zdobywcy. Uczestnicy wypracują nowe kompetencje, które realnie pozwolą im kształtować swoje życie i podejmować decyzje - informuje Maria Gołąbek, koordynator projektu.

Program adresowany jest do ambitnych nastolatków, którzy mają trudną sytuację życiową lub są przewlekle chorzy, niepełnosprawni.

Co czeka na laureatów?

Laureaci Konkursu przejdą przez osiem modułów edukacyjnych m.in. dwutygodniowy obóz, warsztaty rozwoju kompetencji oraz wyprawę survivalową. Projekt przewiduje też siedem spotkań indywidualnych z trenerem metody Biegun, podczas których uczestnicy będą wspólnie z nim szukać rozwiązań dla trudności i wyzwań, pojawiających się na drodze do realizacji marzeń. Każdy z uczestników programu będzie pod opieką trenera przez cały okres trwania Life Planu.

Jak zostać uczestnikiem projektu?

Osoby, które chciałyby dołączyć do projektu muszą wziąć udział w konkursie. Zadanie jest proste - należy przygotować pracę na temat: "Jaki jest Twój Biegun?". Forma wykonania jest dowolna można ją napisać, przygotować w wersji prezentacji elektronicznej, bilbordu/plakatu/kolażu z opisem, filmu, piosenki, a nawet wiersza. "Biegun" to marzenia, cele, do których chcą dążyć i je realizować uczestnicy projektu.

Do prac konkursowych dołączyć należy karty zgłoszeniowe i regulamin, które dostępne są na www.kaminski.pl. Zgłoszenia i regulamin powinni wypełnić i podpisać rodzice lub opiekunowie prawni. Prace wraz z formularzami należy wysłać e-mailem na adres maria.golabek@kaminski.pl lub pocztą na adres: Fundacja Marka Kamińskiego, al. Grunwaldzka 212, 80-266 Gdańsk, tel. 608 060 412.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.