Marian Knuth ze złotem Mistrzostw Polski i nowym rekordem świata

środa, 28 marca 2018 r., 09:36
fot. nadesłane/Radosław Knuth

Zdecydowanie do niezwykle udanych może zaliczyć odbywające się w weekend w Zalesiu Międzynarodowe Mistrzostwa Polski mieszkaniec Wielkiego Klincza, Marian Knuth. Nie tylko został podwójnym złotym medalistą, ale również dwukrotnie poprawił rekord świata w martwym ciągu.

W sobotę i niedzielę w Zalesiu k. Terespola odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w przysiadach, wyciskaniu na ławce oraz w martwym ciągu. Po raz kolejny wystartował w nich Marian Knuth z Wielkiego Klincza, rywalizując w kategorii masters.

Tym razem po raz pierwszy wystartował w kategorii wiekowej 60-64 lat oraz wagowej do 90 kg.

Zawodnik z gminy Kościerzyna mistrzostwa może zaliczyć do bardzo udanych. Dwukrotnie stawał na najwyższym stopniu podium zarówno w wyciskaniu sztangi na ławce oraz martwym ciągu.

Szczególnie w tej drugiej konkurencji odniósł niezwykły sukces, dwukrotnie poprawiając rekord świata. W drugim podejściu na ustanawiając nowy rekord na 227,5 kg, a w trzecim na 232,5 kg. Wynik ten dał mu też brązowy medal w kategorii open do 90 kg.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.