Diecezjalne święto młodzieży przyciągnęło do Kościerzyny tysiące młodych wiernych

niedziela, 25 marca 2018 r., 16:01
fot. AL

Kilka tysięcy młodych ludzi z różnych zakątków diecezji pelplińskiej wzięło udział w niedzielnej celebracji Światowego Dnia Młodzieży w Kościerzynie. Uroczystościom przewodniczył biskup Ryszard Kasyna.

Tradycyjnie w ostatnią niedzielę przed Wielkanocą w Kościerzynie odbywają się Diecezjalne Obchody Światowego Dnia Młodzieży. Nie inaczej było i w tym roku. Organizatorzy szacują, że do miasta tego dnia przyjechało kilka tysięcy młodych ludzi z terenu całej diecezji pelplińskiej.

- W obchodach Dni Młodzieży uczestniczę od kilku lat. To piękne spotkanie i wspaniały sposób na rozpoczęcie obchodów Wielkiego Tygodnia. atmosfera tego wydarzenia jest naprawdę wyjątkowa, to wielka radość, ze tylu młodych ludzi przyjeżdża tutaj. Można nawiązać wiele nowych znajomości i poznać bardzo fajnych ludzi - mówi jedna z uczestniczek Dnia Młodzieży w Kościerzynie.

Uroczystości rozpoczęły się po godzinie 13. przy sanktuarium Matki Bożej Bolesnej. Stamtąd tysiące młodych wiernych przeszło w procesji z palmami do Sanktuarium Świętej Trójcy w Kościerzynie, by wziąć udział w uroczystej mszy św., której przewodniczył biskup diecezjalny Ryszard Kasyna.

- Mam nadzieję, że żyjecie aktywnie, że wasze życie jest pełnym radości, miłości i Boga. Niech to dzisiejsze nasze spotkanie, ten dzień, który po raz 33. jest Światowym Dniem Młodzieży zainicjowanym przez Jana Pawła II pozwoli nam być blisko siebie, Pana Boga, pozwoli nam wpatrywać się w Chrystusową i naszą Matkę, jednoczyć się z młodzieżą z całego świata - podkreślał zwierzchnik kościoła pelplińskiego ks. bp Ryszard Kasyna.

- Niech to dzisiejsze spotkanie w Kościerzynie będzie naszą drogą miłości, którą pragniemy towarzyszyć Jezusowi zarówno w ramach hossana, jak i też w tych trudnych chwilach, które będziemy wspominać w liturgii w Wielkim Tygodniu. Prośmy Chrystusa, aby nasze życie było piękne, owocne, pełne miłości, aby nasza ludzka miłość, czasami koślawa i trudna, z Bożą pomocą mogła dorastać, a nasze pielgrzymowanie osiągnęło życie wieczne - kontynuował

Diecezjalne obchody Światowego Dnia Młodzieży zwieńczył koncert ewangelizacyjny zespołu Maleo Reggae Rockers.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.