Zebranie sołeckie w Borsku

piątek, 23 marca 2018 r., 08:48
fot. nadesłane/UG Karsin

Pod koniec lutego w salce wiejskiej w Borsku odbyło się zebranie wiejskie sołectwa Borsk. Jednym z głównych punktów zebrania było też podjęcie uchwały o przystąpieniu do programu "Aktywne Sołectwo Pomorskie", z którego można uzyskać dofinansowanie na realizację przedsięwzięć służącym potrzebom mieszkańców wsi.

Z ramienia samorządu w zebraniu uczestniczyli wójt Roman Brunke, sekretarz Tomasz Urbański oraz radny Daniel Miszke. Wójt przedstawił uczestnikom zebrania zadania zrealizowane w 2017 roku oraz planowane do realizacji na rok bieżący na terenie sołectwa Borsk i reszty gminy.

Jednym z głównych punktów zebrania było też podjęcie uchwały o przystąpieniu do programu "Aktywne Sołectwo Pomorskie", z którego można uzyskać dofinansowanie na realizację przedsięwzięć służącym potrzebom mieszkańców wsi. Mogą być to wszelkie inicjatywy, które poprawiają bezpieczeństwo i jakość życia społeczności wiejskiej np. nowe chodniki, oświetlenie, świetlice, boiska, miejsca spotkań i integracji, które będą wykorzystywane podczas lokalnych imprez.

Mieszkańcy obecni na zebraniu ustalili wspólnie, że w ramach tego programu gmina aplikować będzie o środki na modernizację salki wiejskiej. Zakres robót objąć ma wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, malowanie salki i pomieszczeń socjalnych oraz wymianę wykładziny PCV. Wykonany przez samorząd w ostatnich dniach kosztorys realizacji tego zadania opiewa na kwotę 14.000 zł, z czego z projektu "Aktywne Sołectwo Pomorskie" miałoby pochodzić 10.000 zł, a pozostałe 4.000 zł samorząd pokryje z własnych środków.

nadesłane/UG Karsin/Łukasz Datta

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.