Nowa Karczma. Znamy laureatów gminnego turnieju pożarniczego

czwartek, 22 marca 2018 r., 11:47
fot. nadesłane/GOKSiR Nowa Karczma

32 zawodników wzięło udział w gminnym etapie eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, który w poniedziałek odbył się w Szatarpach. Młodzież, która poradziła sobie najlepiej, będzie reprezentować gminę Nowa Karczma w etapie powiatowym.

Turnieje wiedzy pożarniczej odbywają się w Polsce od ponad czterech dekad. Celem konkursu jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postponowania na wypadek pożaru oraz praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym i techniką pożarniczą, a także poznawanie tradycji i organizacji ochrony przeciwpożarowej.

W poniedziałek w Szkole Podstawowej w Szatarpach przeprowadzono eliminacje gminne tegoż turnieju. Wzięło w nich udział 32 uczniów szkół podstawowych, klas gimnazjalnych i szkół średnich.

Laureaci dwóch pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach będą reprezentować gminę Nowa Karczma w eliminacjach powiatowych, które odbędą się 9 kwietnia. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.

Wyniki Gminnych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej:

I. Grupa wiekowa (10-13 lat):
1. miejsce - Robert Skrzyński (SP Lubań)
2. miejsce - Artur Zaborowski (ZS Grabowo Kościerskie)
3. miejsce - Adrian Przytarski (SP Lubań)

II. Grupa wiekowa (14-16 lat):
1. miejsce - Kacper Ciepliński (SP Lubań)
2. miejsce - Julia Konkol (SP Lubań)
3. miejsce - Maciej Barzowski (ZS Grabowo Kościerskie)
Kacper Wrona (ZS Grabowo Kościerskie)

II. Grupa wiekowa (17 - 19 lat):
1. miejsce - Patrycja Szulist (OSP Grabowo Kościerskie)
2. miejsce - Sandra Dąbrowska (OSP Lubań)
Kacper Stolc (OSP Grabowo Kościerskie)
3. miejsce - Agnieszka Lubecka (OSP Grabowo Kościerskie)

AL
info. GOKSiR Nowa Karczma

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.