Lubieszyn. 58-latek stracił prawo jazdy za alkohol

czwartek, 22 marca 2018 r., 10:11
fot. archiwum

Dwa promile alkoholu wydmuchał 58-latek, którego jadącego golfem zatrzymano w środowe popołudnie w Lubieszynie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Do zdarzenia doszło w środę około godzinie 15.30 w Lubieszynie.

- Policjanci z Posterunku Policji w Liniewie zatrzymali do kontroli VW Golfa, którym kierował 58-letni mężczyzna. Funkcjonariusze poddali go badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna wydmuchał dwa promile - podaje rzecznik kościerskiej policji, asp. Piotr Kwidziński.

58-latkowi zatrzymano prawo jazdy kategorii A i B.

Policjanci po raz kolejny przypominają, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne, a mianowicie kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Ponadto warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

Funkcjonariusze apelują do kierowców, którzy są niepewni co do swojego stanu trzeźwości, aby przed siadaniem za kierownicę odwiedzić komisariat i poddać się badaniu alkomatem. Jest to darmowe, a z pewnością uchroni nas przed późniejszymi ewentualnymi sankcjami karnymi.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.