Pięć prostych praktyk ułatwiających przeprowadzkę

środa, 21 marca 2018 r., 13:59
fot. nadesłane

Już wiesz, że wkrótce się przeprowadzasz. Na szczęście Ty oraz Twoi przyjaciele nie posiadacie wiele rzeczy, na pewno szybko wszystko przetransportujecie. Owszem macie także meble, ale zamówiliście firmę przewozową i raz-dwa się z tym uporają. Nic bardziej błędnego. Z wszelką pewnością macie masę przedmiotów o istnieniu których nie macie pojęcia.

W takim razie co począć żeby przeprowadzka przeszła się prosto oraz przyjemnie i niedrogo - podpowiada nam właściciel Tiptoptrans.pl - Michał Żukiewicz.

1. Pozbądź się przedmiotów niepotrzebnych - których nie zamierzasz brać na nowe miejsce

Na wstępie rozpocznij od porządków. Pozbądź się wszystkich niepotrzebnych rzeczy, im mniej posiadasz do przewiezienia, tym mniej czasu to zajmie, pozwoli także na zaoszczędzenie czasu oraz pieniędzy.

2. Spakuj wszystkie drobiazgi do kartonów i zabezpiecz je przed uszkodzeniami

Gdy wiesz już, co chcesz wziąć najlepiej będzie zaopatrzyć się w pudła kartonowe, folię bąbelkową, folię stretch, taśmę klejącą do pakowania paczek oraz stare gazety. Pamiętaj, że pudełka nie mogą być za wielkie. Potrafimy je wypełnić po brzegi naszymi rzeczami jednak pamiętajmy o tym, że trzeba je będzie jeszcze przenosić. Najlepiej, gdy załadowane pudło będzie ważyło maksymalnie do 30 kg. Stare gazety oraz folia bąbelkowa pomogą nam uchronić delikatne elementy wyposażenia domu jak szkło, lub porcelanę. Natomiast folia stretch i taśma będą służyły do zabezpieczenia kartonów. Jeśli przenosimy sprzęty folia typu strecz przyda się do ich owinięcia. W ten sposób ochronimy je przed zbytnimi obtarciami, lub drobnymi uszkodzeniami.

3. Ponumeruj kartony i przypisz je do konkretnych pomieszczeń

Pakując rzeczy do pudełek pamiętajmy, żeby nie mieszać np. chemii ze szklankami. Dobra organizacja ułatwi nam się szybciej odnaleźć w nowym domu. Świetnym wyjściem jest ponumerować i podpisać pudła w taki sposób, żeby wiedzieć później od razu, do którego miejsca w domu je zanieść np. pudła od 1 do 5 idą do pokoju dziennego a od 6 do 8 wędrują do kuchni. Oczywiście nie zapomnijmy na pudle wyraźnie napisać "ostrożnie szkło". Pozwoli to firmie odpowiadającej za przeprowadzkę lepiej zadbać o nasze rzeczy.

4. Firmie przewozowej płacisz często za czas - lepiej zorganizowana przeprowadzka jest tańsza

Wszystko powinno być już przygotowane, gdy nadejdzie dzień przeprowadzki. Nie pozostawiajmy wszystkiego na ostatnią chwilę. Pamiętajmy, że często płacimy firmie za czas, jaki nam poświęca także im dokładniej się do tego przygotujemy tym będzie taniej dla nas.

5. Przygotuj "pudło przetrwania"

Pierwsza doba w innym mieszkaniu może być ciężki. Pomimo najlepszej organizacji ciężko będzie nam odnaleźć niektóre potrzebne nam przedmioty. Z tego względu dobrze jest przygotować "pudło przetrwania". Zapakujmy tam te rzeczy, które uznamy, że będą nam niezbędne na samym wstępie. W takim pudle mogą się znaleźć talerze, kilka par bielizny i szklanki pasta do zębów oraz szczoteczki oraz ubrania na zmianę.

Każda przeprowadzka jest inna, jednak w przypadku mieszkań występuje pewne stałe elementy - jak te opisane powyżej. Stosując się do powyższych punktów możemy zaoszczędzić czas i pieniądze.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.