Zamówił konsolę do gier przez internet - trafił na oszusta

środa, 21 marca 2018 r., 10:30
fot. archiwum

Kolejny mieszkaniec powiatu kościerskiego padł ofiarą internetowego oszustwa. Zamówił konsolę do gier. Zapłacił 465 zł. Towaru nie otrzymał. Funkcjonariusze po raz kolejny apelują o dokonywanie odpowiedzialnych transakcji na portalach aukcyjnych.

We wtorek na Komendę Powiatową Policji w Kościerzynie zgłosił się mieszkaniec powiatu kościerskiego, który padł ofiarą oszusta internetowego.

- Mężczyzna na początku marca zamówił na jednym z portali aukcyjnych konsolę do gier. Zapłacił za nią 465 zł. Po dokonaniu przelewu, kontakt ze sprzedawcą się urwał. Zamówionego towaru nie otrzymał - mówi asp. Piotr Kwidziński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie.

Takich przypadków kościerscy funkcjonariusze odnotowują wiele. Schemat działania internetowych oszustów jest zwykle bardzo podobny. Poprzez ogłoszenia w sieci oferują na sprzedaż różne towary bądź usługi po bardzo atrakcyjnej cenie. Po dokonaniu przez kupującego wpłaty na podane konto bankowe, wszelki kontakt ze sprzedającym nagle się urywa. Oszukany nie ma więc ani pieniędzy, ani towaru.

- Przed dokonaniem transakcji warto sprawdzić wiarygodność osoby sprzedającej dany produkt, a zamiast uiszczać opłatę za towar przed wysyłką, zapłacić nieco więcej i wybrać opcję zapłaty za pobraniem. Jeżeli już decydujemy się płacić przed wysyłką, warto dokonywać takich płatności za pośrednictwem portali aukcyjnych. Posiadają bowiem dodatkowe zabezpieczenia, więc łatwiej odzyskać pieniądze - radzi rzecznik kościerskiej policji.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.