Włamał się na facebooka 25-latki i oszukał jej znajomych na 500 zł

środa, 21 marca 2018 r., 10:24
fot. archiwum

Włamał się na konto facebooka 25-latki. Rozesłał do jej znajomych wiadomość, że jest ciężko chora i pilnie potrzebuje pieniędzy. W ten sposób łupem oszusta padło co najmniej 500 zł. Policja apeluje do internautów o zachowanie zdrowego rozsądku przy tego typu wiadomościach.

W poniedziałek na Komendę Powiatową Policji w Kościerzynie zgłosiła się 25-letnia kobieta.

- Powiadomiła nas o tym, że nieznana osoba włamała się na jej konto facebookowe, po czym rozesłała do jej znajomych wiadomość, że 25-latka jest ciężko chora i pilnie potrzebuje pieniędzy, podając przy tym swój numer konta bankowego - informuje rzecznik kościerskiej policji, asp. Piotr Kwidziński.

- Znajomi 25-latki wpłacili na konto oszusta około 500 zł. Kobieta dowiedziała się o całym zdarzenia od znajomego, który zadzwonił do niej z zapytaniem o to, jak się czuje - dodaje.

Policjanci apelują do użytkowników facebooka o zachowanie zdrowego rozsądku.

- Gdy otrzymujemy prośbę o pieniądze od naszego znajomego na portalu społecznościowym skontaktujmy się z nim telefonicznie, upewnijmy się, czy faktycznie nasz znajomy potrzebuje pomocy - podkreśla asp. Piotr Kwidziński.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.