Sukces szczypiornistek Szkoły Podstawowej w Nowej Karczmie

środa, 21 marca 2018 r., 09:12
fot. nadesłane/GOKSiR Nowa Karczma

Sukcesem dwóch drużyn szczypiornistek ze Szkoły Podstawowej w Nowej Karczmie zakończyły rozegrane w ubiegłym tygodniu półfinały igrzysk dzieci w mini-piłce ręcznej oraz młodzieży szkolnej w piłce ręcznej dziewcząt. Oba zespoły zakończyły rozgrywki na pierwszym miejscu, tym samym awansując do finału.

We wtorek, 13 marca w Nowej Karczmie odbył się półfinał wojewódzkich igrzysk dzieci w mini-piłce ręcznej. Do rywalizacji przystąpiły szkoły z Nowej Karczmy, Starogardu Gdańskiego, Straszyna i Czerska.   

Kolejność końcowa:
1.SP Nowa Karczma 
2. SP Czersk
3. SP Starogard Gd. 
4. SP Straszyn

Skład zwycięskiego zespołu z Nowej Karczmy, który zawalczył w finale wojewódzkim: Kinga Kropidłowska, Klaudia Derra, Oliwia Derra, Maja Korda,  Sandra Prądzińska, Wiktoria Kuchlin, Amelia Blok, Katarzyna Lubecka, Iwona Prądzyńska. Trenerzy: Bartłomiej Kowalewski i Grzegorz Kuchlin.

Dwa dni później w hali sportowej Nowej Karczmie odbył się Półfinał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Dziewcząt - rocznik 2002-2004. Zawody te były eliminacją do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się 22 marca roku w Kwidzynie.

W rywalizacji wzięły udział cztery drużyny. Zwycięzcą turnieju została drużyna Szkoły Podstawowej w Nowej Karczmie.

Wyniki techniczne:
1. Szkoła Podstawowa w Nowej Karczmie
2. Szkoła Podstawowa w Czersku
3. Szkoła Podstawowa Nr 8 w Starogardzie Gdańskim
4. Szkoła Podstawowa w Trąbkach Wielkich

W finale wojewódzkim, który odbędzie się 22 marca 2018 w Kwidzynie zagra drużyna Szkoły Podstawowej w Nowej Karczmie w składzie: Agata Chodnicka, Kinga Mianowska, Dominika Potratz, Karolina Liskowska, Andżelika Jendernalik, Anna Kotłowska, Gracjana Willma, Nikola Męczykowska, Michalina Peplińska, Joanna Zgleszewska, Marta Górka, Amelia Kropidłowska, Katarzyna Pałkowska i Sylwia Strzelka. Trenerzy: Bartłomiej Kowalewski i Grzegorz Kuchlin.

nadesłane/GOKSiR Nowa Karczma

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.