Sukces kościerskich karateków w turnieju ogólnopolskim

wtorek, 20 marca 2018 r., 09:46
fot. nadesłane/archiwum klubu

Cztery medale zdobyli młodzi zawodnicy Kościerskiego Klubu Karate-Do "Seiunchin" na VII Ogólnopolskim Turnieju Karate Shotokan-Do, jaki rozegrany został w ostatni weekend w Pile. W tych silnie obsadzonych zawodach wystartowało 350 zawodników reprezentujących 23 kluby z województw wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, zachodniopomorskiego, lubuskiego i pomorskiego.

Do tego wielkopolskiego miasta nad Gwdą, pojechało jedenaścioro wychowanków trenera Wojciecha Mrowińskiego, zawodników z sekcji w Kościerzynie i Lipuszu. Kościerski Klub Karate-Do "Seiunchin" reprezentowali: Julian Rekowski, Maksymilian Gdaniec, Antoni Gdaniec, Antonina Czarnowska, Emilia Myszk, Leon Lemańczyk - wszyscy z sekcji w Lipuszu, oraz Monika Pałubicka, Jakub Liedtke, Oliwia Wnuk-Lipińska, Szymon Koźlarski i Amelia Gaszewska.

Najlepszy wynik osiągnęła Monika Pałubicka, która zdobyła złoty medal, pokonując w finałach koalicję rywalek z klubów Szczecina i Piły. Kolejne trzy medale, wszystkie koloru brązowego, wywalczyli: Antonina Czarnowska, Maksymilian Gdaniec i Jakub Liedtke.

Pozostali zawodnicy kościerskiego klubu, zanotowali co najmniej po jednym zwycięstwie. Najbliżej podium byli: Julian Rekowski, Emilia Myszk, Amelia Gaszewska i Leon Lemańczyk, którzy zwyciężali po dwa lub trzy razy, jednak z uwagi na liczną obsadę w poszczególnych kategoriach, nie zakwalifikowali się do strefy medalowej.

Młodzi kościerzynianie po raz kolejny, mocno i udanie zaznaczyli swoją obecność na zawodach ogólnopolskich, godnie reprezentując klub, miasto i powiat kościerski.

Patronat honorowy nad zawodami objęli i uroczystego otwarcia dokonali: prezydent Piły dr Krzysztof Głowski oraz rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile prof. Donat Mierzejewski. Wszyscy uczestnicy zawodów uhonorowani zostali medalami, a zdobywcy miejsc na podium otrzymali statuetki i dyplomy.

nadesłane/Bogdan Mielnik

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.