Rozstrzygnięto przetarg na budowę żłobka w Karsinie

wtorek, 20 marca 2018 r., 09:31
fot. nadesłane/UG Karsin

W pierwszych dniach marca rozstrzygnięty został przetarg na rozbudowę budynku przedszkola w Karsinie wraz z utworzeniem żłobka dla 24 dzieci. Do przetargu stanęła tylko jedna firma tj. Wod-Bud Stanisława Nilka z Karsina, który zaoferował realizację zadania za kwotę 828.000 zł.

Projekt budowlany rozbudowy przedszkola gotowy był już dwa lata temu, a realizację zadania planowano w ubiegłym roku. Jednak pomimo kilkukrotnego ogłaszania przetargu nie udało się znaleźć wykonawcy, który zrealizowałby to zadanie za kwotę przewidzianą w kosztorysie oraz w terminie umożliwiający uruchomienie żłobka z początkiem bieżącego roku. Z tego też powodu zadecydowano o odłożeniu realizacji zadania na 2018 rok.

Jest też dobra strona takiego obrotu sprawy, ponieważ jak w roku ubiegłym tak i w bieżącym gmina występowała o dofinansowanie realizacji tej inwestycji z funduszy Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityk Społecznej. Ubiegłoroczne dofinansowanie wynosiło tylko 256.000 zł tj. 12.800 zł na jedno tworzone miejsce, choć jeszcze trzy lata temu było to nawet 40.000 zł. W tym roku poziom dofinansowania zwiększono do kwoty 20.000 zł na jedno tworzone miejsce, w związku z czym na rozbudowę przedszkola i utworzenie żłobka gmina otrzyma 400.000 zł ze środków ministerialnych.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem wiosną rozpoczną się prace budowlane. Projekt rozbudowy zakłada powstanie na parterze dwóch nowych sal na potrzeby przedszkola, a żłobek funkcjonować ma na piętrze. Zakończenie prac przewidywane jest jesienią br. Następnie rozpoczną się niezbędne działania organizacyjne, tak by żłobek mógł zacząć funkcjonować od stycznia 2019 roku.

nadesłane/UG Karsin

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.