Karatecy z Polski Północnej walczyli w Kościerzynie

poniedziałek, 19 marca 2018 r., 11:51
fot. nadesłane/Kościerski Klub Kyokushin Karate

209 zawodników z 21 klubów wzięło udział w Mistrzostwach Polski Północnej Shinkyokushinkai PFKK, które w sobotę odbyły się w Kościerzynie. Bardzo dobrze spisali się gospodarze mistrzostw, którzy niejednokrotnie stawali na podium.

W sobotę do kościerskiej hali Sokolnia zjechali karatecy z Polski Północnej i nie tylko. W Sercu Kaszub odbyły się bowiem Mistrzostwa Shinkyokushinkai PFKK. Otwarcia zawodów dokonała starosta powiatu kościerskiego Alicja Żurawska. Gościem był wójt gminy Kościerzyna Grzegorz Piechowski.

W mistrzostwach wzięło udział 209 zawodników z 21 klubów z: Bydgoszczy, Bytowa, Chełmna, Chełmży, Chodzieży, Gdańska, Golubia-Dobrzynia, Józefowa, Kalisza Pomorskiego, Kościerzyny, Lubszy, Łobza, Międzyzdrojów, Nowej Rudy, Solca Kujawskiego, Szczytna, Świecia, Świnoujścia, Torunia, Wąbrzeźna, Złocieńca.

Mistrzostwa rozegrane zostały w dwóch konkurencjach: kata i kumite knock-down kyokushin karate. W pierwszej z nich wystartowało 87 zawodników, którzy rywalizowali w poszczególnych kategoriach wiekowych. W Kumite na macie pojawiło się 185 zawodników, walczących o trofea podzieleni na kategorie wiekowe i wagowe. Sędzią głównym mistrzostw był shihan Bogusław Jeremicz 5dan, z kolei sędzią technicznym shihan Artur Wilento 5dan.

Podczas mistrzostw bardzo dobrze spisali się gospodarze. Reprezentanci Kościerskiego Klubu Kyokushin Karate niejednokrotnie stawali na podium.

Organizatorem mistrzostw był Kościerski Klub Kyokushin Karate kierowany przez sensei Krzysztofa Sosnówkę 2dan. Współorganizatorem natomiast: Polska Federacja Kyokushin Karate, powiat kościerski, Urząd Miasta Kościerzyna.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.