Kolejna ekologiczna zbiórka w kościerskiej "szóstce" za nami

sobota, 17 marca 2018 r., 17:35
fot. AL

W sobotę w ramach ogólnopolskiego konkursu "Dobre rady na elektroodpady - oddaj mnie w dobre ręce 2018", uczennice klasy II gimnazjum w Szkole Podstawowej nr 6 w Kościerzynie zorganizowały zbiórkę zużytego sprzętu gospodarstwa domowego. W ten sposób promowano wśród lokalnej społeczności prawidłowe postawy ekologiczne.

W różnorodnych akcjach ekologicznych szkoła uczestniczy od 2009 r. W ten sposób uczniowie propagują postawy prośrodowiskowe, a także zwiększają świadomość w tym zakresie wśród uczniów i mieszkańców powiatu kościerskiego.

W tym roku po raz kolejny uczniowie, pod czujnym okiem nauczycieli przeprowadzali zbiórkę elektroodpadów i elektrośmieci. Przedsięwzięcie organizowane jest po to, aby propagować postawy proekologiczne, a także zwiększyć świadomość mieszkańców z zakresu negatywnego wpływu elektrośmieci na środowisko.

- W eletroodpadach znajduje się bardzo dużo szkodliwych sukstancji, takich jak: kadm, rtęć, freon czy azbest. Są groźne zarówno dla człowieka, zwierząt, jak i środowiska. Dlatego elektrośmieci warto oddawać na takie zbiórki, a nie wyrzucać do śmieci - podkreślają uczennice klasy II gimnazjum, Ekoborówki.

- Wiele ludzi nie zdaje sobie sprawy ile substancji niebezpiecznych znajduje się w elektrośmieciach. Dlatego też poprzez tę akcję nie tylko dałyśmy możliwość pozbycia się takich odpadów, ale chciałyśmy także uświadomić mieszkańców. Sporo osób bowiem choć posiada wiedzę na temat szkodliwości elektrośmieci, to nie przejmuje się już skutkami. Mamy nadzieję, że takie działania jak nasze, to zmienią - dodają.

Akcja cieszyła się sporym zainteresowaniem. Jak przyznaje opiekunka Ekoborówek, Kazimiera Lidke, podczas tegorocznej zbiórki udało się zebrać więcej elektroodpadów niż przed rokiem.

Dodajmy, że zespół Ekoborówki bierze udział w X Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym pod patronatem Głównego Inspektora Ochrony Środowiska "Dobre rady na elektroodpady - oddaj mnie w dobre ręce - 2018" organizowanym przez AURAEKO Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.