Kościerzyna. Pozyskaj dotację i wymień swój piec na nowy

piątek, 16 marca 2018 r., 16:10
fot. archiwum

Do 30 kwietnia w kościerskim magistracie można składać wnioski o dofinansowanie modernizacji domowych systemów grzewczych. O dotację na wymianę pieca do 40 proc. jego wartości mogą ubiegać się właściciele budynków jednorodzinnych, jak i wspólnoty mieszkaniowe.

Maksymalny poziom dofinansowania na zadania związane z modernizacją systemu grzewczego może wynieść do 40 proc. kosztów kwalifikowanych, w tym do 30 proc. będzie finansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, zaś 10 proc. z budżetu miasta Kościerzyna (z wyłączeniem kosztów modernizacji instalacji wewnętrznej c.o. i c.w.u.).

O dotację mogę ubiegać się właściciele (osoby fizyczne) budynków jednorodzinnych, jak i wspólnoty mieszkaniowe w przypadku budynków wielorodzinnych.

Do konkursu zgłaszać można zadania nierozpoczęte, polegające na modernizacji systemów grzewczych poprzez likwidację kotłów opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich jednym z poniższych rozwiązań:
- kotłami opalanymi gazem czy olejem opałowym
- źródłami ciepła wykorzystującymi odnawialne źródła energii np. pompy ciepła, kotły opalane biomasą (5 klasy),podłączeniem do sieci ciepłowniczej,
- elektrycznymi źródłami ciepła na potrzeby ogrzewania budynków

Wnioski o dofinansowanie należy składać w Urzędzie Miasta Kościerzyna.

Formularz wniosku dostępny jest w Urzędzie Miasta Kościerzyna - Wydział Rozwoju i Promocji pok. nr 35-37 oraz na stronie internetowej Urzędu www.miastokoscierzyna.pl

info. UM Kościerzyna
oprac. AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.